У селі Шестовиця відкрито єдиний в області музей історії села просто неба
Понад двадцять років у Чернігівському районі краєзнавці досліджують історію сіл та долі відомих земляків. Ними створені «Літописи» територіальних громад, видані книжки та збірники про села району, розробляються герби громад, відзначаються Дні села та ін.

Сьогодні ми багато знаємо з історії наших сіл та доль земляків, що може викликати захоплення в людей, які цікавляться історією, подорожують містами й селами.
Село над Десною Шестовиця має багатовікову історію. Усвідомлюючи це, голова Шестовицької сільської ради Сергій Медведєв підтримав краєзнавчі проекти щодо створення презентаційних матеріалів. Торік відкриттям меморіальної дошки вшанували відомого кіноактора й режисера фільму «У бій ідуть лише «старі» Леоніда Бикова. А згодом, під час проведення Дня села, відкрили інформаційний стенд про відомих земляків. У цьому році презентували відеозбірник про Шестовицю, відкрили інформаційний стенд про археологічні дослідження в урочищі Коровель та навіть відтворили шестовицьку фортецю Х ст.
Усі три інформаційні стенди розміщені в центрі села, неподалік від будинку культури, де поряд знаходиться ігровий дитячий майданчик. Не оминуть ці стенди гості села, які поспішають до приміщення сільської ради, або шестовичани, які очікують рейсовий автобус на зупинці.
У сільській бібліотеці, розміщеній у будинку культури, можна знайти відповіді на будь-які питання з історії села за допомогою матеріалів авторського збірника науковців та краєзнавців «Село над Десною – Шестовиця», переглянути книжки з історії авіації та фортець Чернігівщини. Нещодавно презентований також і відеозбірник «Село над Десною – Шестовиця».
Краєзнавець Ольга Сірик розповість історію відкриття на приміщенні сільської ради меморіальної дошки першому укладачеві Святого Письма українською мовою Пилипу Морачевському. Місцевий фольклорний ансамбль «Горлиця» вивчає пісенну спадщину села.
9 травня цього року поряд з інформаційними стендами з’явилась «Книга пам’яті» про загиблих на фронтах Другої світової війни воїнів-земляків та бойові нагороди ветеранів.
Таким чином, можна вважати, що в селі Шестовиця створено музей історії села просто неба.
Сподіваємось, що наш варіант створення туристичного маршруту на прикладі села Шестовиця зацікавить дослідників та шанувальників історії Поліського краю.
Андрій Курданов
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.