Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 23:53:40

Музеї Чернігова долучились до міжнародної акції “Ніч у музеї”

21.05.2012   12:10Агенцiя

Вже традиційно Чернігів третій рік поспіль долучився до міжнародної акції “Ніч у музеї”. В ній взяли участь два обласні музеї – історичний музей імені Василя Тарновського та художній музей імені Григорія Галагана.

Мета акції полягає в тому, щоб показати ресурс, можливості і потенціал сучасних чернігівських музеїв, привернути до них увагу молоді, дати можливість всім бажаючим поспілкуватися з історією та мистецтвом у вільний від роботи і навчання час.

З самого ранку був заданий святковий тон. Найкращі працівники чернігівських обласних музеїв приймали вітання та нагородження від перших осіб області, Головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини Чернігівської облдержадміністрації з нагоди святкування Міжнародного Дня Музеїв.

Але найкращим подарунком були вдячні відвідувачі музейних установ, які відвідали найрізноманітніші програми святкового дня.

Співробітники історичного музею імені Василя Тарновського підготували для городян відразу дві книжкові презентації. Серед них є фундаментальне видання книги доктора історичний наук, професора Сергія Леп’явки “Чернігів. Історія міста”. Можна з впевненістю сказати що саме це видання є найповнішим з історії нашого міста.

Іншою та не менш цікавою була презентація видання – “Новобілоуська метрична книга та її персоналії”. Це чергова наукова праця знаної чернігівської дослідниці заслуженого працівника культури України, кавалера ордена княгині Ольги ІІІ ст., лауреата обласної премії імені М. Коцюбинського, премії імені С. Таранушенка Національної спілки майстрів народного мистецтва, стипендіата Національної спілки краєзнавців та ГО “Український центр розвитку музейної справи” наукового співробітника Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського Віри Володимирівни Зайченко.

Книга написана на основі опрацювання пам’ятки, що зберігається в музейній колекції, – метричної книги новобілоуської Свято-Троїцької церкви, яка датується 1793–1817 роками. Вона містить інформацію про мешканців найближчої околиці Чернігова, висвітлює окремі аспекти їхнього життя протягом XVIII – початку ХХ століть, характеризує соціальні стани і прошарки населення. У додатках вміщені перелік сотенної старшини Білоуської сотні та список мешканців села, згаданих у метричній книзі.

Вечірньою окрасою на древньому чернігівському Валу був виступ Капели бандуристів імені Остапа Вересая під керівництвом заслуженої артистки України Раїси Борщ.

Гостей історичного музею зацікавило й відкриття виставки “Пістолет. З історії зброї XVІІІ – першої половини ХХ століть” але багато відвідувачів головною “родзинкою” вечірньої програми визнали екскурсоводів, які були перевдягнуті до відповідного історичного часу міні-експозицій. Взагалі діяло шість таких історичних віх: “Найдавніші дзеркала”, “Давньоруські прикраси”, “Козацькі шаблі”, “Похідний стіл імператора Наполеона”, “Шата кіота ікони Чернігівської Іллінської Богоматері”, “Побут та мода 50-х років ХХ століття”.

А фотовиставка Романа Закревського “Мінливість часу – мінливість міста” навіть багатьох з корінних чернігівців змусила по іншому, з величністю та гордістю, подивитись на своє рідне місто.

Зацікавленість не тільки у дітей виявив майстер-клас з орігамі під яблунями музейного саду.

Жива музика від бароко до року лунала у святковий вечір.
Виступ джаз-бенду “Jazz evening trio”, рок-гурту “ДеньЗа” у саду історичного музею та концерт авторської поезії й виступи бардів у художньому музеї імені Григорія Галагана не лишала байдужих до музичного мистецтва.

На майданчику біля центрального входу до художнього музею імені Григорія Галагана з 17 години було відкрито “Містечко майстрів” . Саме тут згодом відбулось дефіле театру мод вищого професійного училища побутового обслуговування “Феєрія краси” з колекцією сучасного але в той же час етно-українського жіночого одягу.

Зануритись до підземелля художнього музею запрошував актор Чернігівського Молодого театру Роман Покровський. Разом зі своїми студійцями він втілює в життя нові, експериментальні ідеї “нетрадиційного театру”. Саме в цей день вони презентували нову виставу-перформанс “Уявний музей”

До 22 години у музеї відбувались інтерактивні екскурсії по виставкових залах, лунала музика.
Відомий чернігівський мандрівник і журналіст Олександр Волощук розповів про свої подорожі і детально прокоментував фотографії, зроблені протягом 2005-2011 років на Північному Кавказі і Командорських островах, Російському Півночі і Далекому Сході, Сибіру, Сирії, Туреччини, Йорданії.

Також на заході була представлена виставка молодого, талановитого чернігівського художника Богдана Гуляя.
Подорожуючи по залах художнього музею, глядачі побували на виставках: іконопису та різьблення по дереву, чернігівських художників Оксани та Івана Мартиненко; побачили шедеври Галаганівськой колекції; познайомилися з Європейським мистецтвом XVII-XIX сторіч. А ще всі присутні мали “приміряти” на себе одяг поважних осіб того часу.

Найстійкіші поціновувачі мистецтва занурювались до чорно-білого світу старих фото та кіно під зоряним небом.

Слід зазначити, що вперше акція “Ніч у музеї” пройшла у 1997 році у Берліні. У 2001 році в ній брали участь 39 країн Європи та Америки.

Цього року в традиційній музейної ночі взяли участь три тисячі музейних закладів з сорока європейських країн. “Ніч у музеї” традиційно проходить під егідою ЮНЕСКО та Ради Європи та Міжнародної ради музеїв (ICOM).

Майшев Олександр, головне управління культури, туризму і охорони культурної спадщини
Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель 15:18

Під час патрулювання центрального парку культури та відпочинку патрульні роти тактико-оперативного реагування звернули увагу на молоду людину.

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА 13:43

Упродовж 2019 року на Чернігівщині міграційна активність населення зменшилася проти попереднього року. Зафіксовано 28418 випадків міграційних переміщень: потік вибулих (15207 осіб) перевищив потік прибулих (13211 осіб) і скоротив чисельність населення області на 1996 осіб.

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах 13:33

Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 24 га, знищено 3 та пошкоджено 4 будівлі та споруди різного призначення.

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів 13:16

У Куликівській ОТГ вирішили самостійно забезпечити медичних працівників індивідуальним захистом, адже вони найперші у зоні ризику.

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів 11:33

У Чернігівській області вже засіяли понад 14 тисяч гектарів, або 22% ранніх зернових та зернобобових культур.