Виховання патріотизму у підростаючого покоління - найкраще вшанування пам’яті Михайла Коцюбинського
Видатний український письменник, громадський діяч Михайло Коцюбинський останні 15 років свого життя провів у Чернігові. Тут же він і упокоївся 25 квітня 1913 року.

Тож до могили українського сонцепоклонника на Болдиній горі вшанувати його світлу пам'ять прийшли представники органів влади, зокрема перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, заступник голови — керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова, громадськість, а також шанувальники творчості письменника.
Присутні згадали і літературний доробок українського класика, і сторінки його життя.
Перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, говорячи про творчу спадщину Михайла Коцюбинського, наголосив, що саме на Чернігівщині з-під його пера вийшли всесвітньовідомі твори: «Intermezzo», «Цвіт яблуні», «Дорогою ціною», «Хвала життю», «Fatamorgana», «Тіні забутих предків», які без перебільшення є видатним і неповторним явищем в історії української культури.
Валентин Мельничук зауважив, що багато проблем, які підіймав художник слова більше століття тому, залишаються актуальними і длясучасного українського суспільства. Тому, за словами промовця, щоб краще орієнтуватися у сьогоденні, слід частіше звертатися до класиків, чий безцінний досвід і мудрі поради не втрачають своєї важливості і нині.
- Михайло Коцюбинський залишив нам у спадок свої безцінні твори. Вони і досі надихають як сучасних митців, так і читачів. Так витончено передати душу і внутрішній світ українця — справжній талант. Ми маємо гідно берегти скарби вірного сина України, а виховання патріотичного духу у підростаючого покоління — це найкраще вшанування пам’яті Михайла Коцюбинського, — зазначила Наталія Романова.
У свою чергу, Ігор Коцюбинський висловив слова вдячності усім, хто прийшов вклонитись таланту видатного письменника та вшанувати його світлу пам’ять.
На багатогранності таланту знаменитого українського Сонцепоклонника, який глибиною своїх оповідань, повістей та новел значно випередив свій час, наголосила письменниця, голова обласної організації Національної спілки письменників України Ганна Арсенич-Баран.
Заупокійну літію відправив священник храму Михайла і Федора отець Олег.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.