Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 14 серпня, 06:08:05

Презентовано збірку прози лауреатів премії імені Михайла Коцюбинського

23.03.2017   08:07Агенцiя

У Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М. М. Коцюбинського 22 березня, презентували збірку «Антологія творів лауреатів премії імені М. Коцюбинського. Проза», упорядковану науковими співробітниками музею.

Видання готувалося до 20-річчя заснування однойменної премії та на вшанування 150-ї річниці від дня народження Михайла Коцюбинського, яка відзначалася у 2014 році. Того ж року вийшов друком перший том книги, присвячений поетичній творчості лауреатів.

У презентованій збірці представлені прозові твори понад 20 авторів, які в різні роки удостоєні поважного звання лауреата премії. Більшість доробків вирізняються тонкою ліричністю, любов’ю до природи, людини, рідного краю.

– Сподіваюсь, що така антологія буде ще перевидана та доповнена творами тих авторів, які отримали звання лауреата після упорядкування книги. Кожен з них гідний цього, – наголосила голова обласної організації Національної спілки письменників України Ганна Арсенич-Баран.

На працю кожного письменника в середньому відведено 20-25 сторінок та невелика довідкова стаття з фотографією. Автори мали право самостійно вибрати твір для видання. Доробки лауреатів, які пішли з життя, вибирали упорядники.

Видання розраховане на широке коло читачів.

– Читати книгу я рекомендую і старшим поколінням, і молоді. Вона змушує переживати особливі почуття та емоції, – додав поет і прозаїк, лауреат премії імені Михайла Коцюбинського Олексій Брик.

«Антологія творів лауреатів премії імені М. Коцюбинського. Проза» — одна з книг, які надруковано у 2016 році коштом обласного бюджету в рамках Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016–2020 роки за результатами конкурсу рукописів місцевих авторів.

Світ побачили 200 примірників збірки. Переважна частина накладу передана бібліотекам та освітнім установам області.

Останні новини Чернігівщини

Розкрито вбивство 7-річної дитини. Батькові повідомлено про підозру

Розкрито вбивство 7-річної дитини. Батькові повідомлено про підозру 15:49

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури розкрито вбивство малолітнього хлопчика, яке мало місце на початку червня 2022 року у Прилуцькому районі.

Поліцейські Корюківщини взяли участь у меморіальному молодіжному забігу на честь загиблих воїнів

Поліцейські Корюківщини взяли участь у меморіальному молодіжному забігу на честь загиблих воїнів 15:48

Сьогодні у Мені відбувся молодіжний забіг на знак вшанування пам’яті земляка — Віталія Горбача, а також усіх загиблих захисників України. До нього долучилися й поліцейські місцевого відділення Корюківського райвідділу поліції. Дистанція забігу склала два кілометри.

Допомога пораненим воїнам від чернігівських школярок

Допомога пораненим воїнам від чернігівських школярок 15:32

У Чернігові дівчатка-підлітки вирішили зібрати кошти для поранених воїнів. Діти влаштували імпровізований «магазин» на одній з найбільших вулиць обласного центру, неподалік від місцевого ринку.

Близько 200 «прильотів»: росіяни били з «Градів» по прикордонню Сумщини та Чернігівщини

Близько 200 «прильотів»: росіяни били з «Градів» по прикордонню Сумщини та Чернігівщини 15:29

російські війська обстріляли чотири громади на Сумщині та одну на Чернігівщині.

Чернігівський міський голова зустрівся з волонтерами та представниками громадських організацій з нагоди Дня молоді

Чернігівський міський голова зустрівся з волонтерами та представниками громадських організацій з нагоди Дня молоді 15:24

У Чернігові волонтерів, представників громадських та благодійних організацій, інших об’єднань, що надають підтримку дітям та молоді, нагородили почесними відзнаками Чернігівської міської ради сьогодні, 12 серпня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини