Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 жовтня, 01:42:37

"Творчість Тараса Шевченка у вимірах сучасності"

20.03.2017   12:00Агенцiя

З даної теми 16 березня, у Чернігівському літературно-меморіальному музеї Михайла Коцюбинського відбулася міжрегіональна науково-практична конференція.

Захід, присвячений Шевченківським дням, зібрав разом науковців, методистів та вчителів області.

Життя і творчість великого Кобзаря тісно пов’язані з Чернігівщиною. Враження Тараса Шевченка про чернігівський край знайшли своє відображення у його творах. Про це у вітальному слові наголосив ректор Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського Анатолій Заліський.

Основні теми обговорення: постать Тараса Шевченка як поета, художника, пророка; образ козацької України у роботах митця; життя і творчість Шевченка – основа художніх творів багатьох письменників Чернігівщини; музичне мистецтво як засіб сучасної інтерпретації творчості Кобзаря; Шевченкове слово – символ нової доби та інші.

Значну увагу присутні приділили методиці вивчення творчості видатного українця як на уроках української літератури, так і в позакласний час. Ділилися рекомендаціями щодо використання сучасних технологій під час таких занять. Обговорили формування загальнолюдських цінностей на прикладі життя і творчості Кобзаря.

Не оминули присутні і взаємини Тараса Шевченка та Пантелеймона Куліша, їх погляди на деякі суспільні та культурні явища.

Крім того, учасникам конференції представили віртуальну виставку «Слово Шевченкове – вічне».


За матеріалами Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського

Останні новини Чернігівщини

Псевдобанкіри заволоділи коштами жінки у сумі понад 12 тисяч гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 17:31

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки та уникати операцій з переказу грошей на невідомі рахунки.

Про старт опалювального сезону на Чернігівщині – на нараді в ОВА 16:41

Початок опалювального сезону – готовність і проблемні питання обговорили на онлайн-нараді в Чернігівській ОВА. Серед присутніх – начальник ОВА В’ячеслав Чаус і керівник АТ «Облтеплокомуненерго» у Чернігові Олексій Щербина.

Чернігівці можуть підготуватися до іспиту з ПДР безоплатно — як і де навчатися 16:18

У Чернігові стартує безкоштовний курс із правил дорожнього руху — містян готуватимуть до іспиту та вчитимуть безпеці на дорозі. Старт навчання у листопаді, набирають дві навчальні групи.

Хто сьогодні найбільш затребуваний у роботодавців Чернігівщини та чи є шанси знайти роботу у 60+? 15:35

Про це знають у обласній службі зайнятості.На сьогодні найбільше вакансій налічується у переробній промисловості, сільському господарстві, торгівлі, освіті, охороні здоров’я, державному управлінні й обороні.

Прокуратура вимагає повернути майновий комплекс ДП «Шабалинівський спиртовий завод» у державну власність 15:09

За результатами моніторингу прокурорами публічних баз веб-даних встановлено, що територіальним відділенням Фонду державного майна України проведено аукціон з продажу об’єкта малої приватизації – єдиного майнового комплексу ДП «Шабалинівський спиртовий завод» та укладено з приватним товариством (переможцем аукціону) договір купівлі-продажу.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини