Чернігівські і київські краєзнавці разом пишуть історію флоту. ВІДЕО
Столичні пошуковці пропонують нашим історикам разом написати нову книгу про воєнно-морську історію Чернігівщини. Про це говорили на краєзнавчій конференції Чернігівського району.
Бойовий шлях Пінської і Дніпровської воєнних флотилій цікавить київських дослідників давно, і у пошуках матеріалів вони плідно співпрацюють з чернігівськими колегами.
Київське Товариство ветеранів розвідки Військово-Морського флоту займається вивченням бойового шляху Пінської і Дніпровської воєнних флотилій. У цьому питанні столичні пошуковці плідно співпрацюють з чернігівськими краєзнавцями.
Олександр Мармашов, керівник ГО «Товариство ветеранів розвідки Військово-Морського флоту»: «Мало кто знает в Чернигове, что с 43-го года существовала военно-морская база Днепровской военной флотилии всю войну. Здесь корабли приходили, здесь они отправлялись по Десне на Киев, затем они уже участвовали в освобождении Белоруссии, Польши. И, кстати, единственная флотилия вообще из военно-морского флота, те, которые штурмовали Берлин – это были полуглиссера Днепровской военной флотилии, и флаг военно-морской этой флотилии висел на Рейхстаге поверженном».
Ветеранів, які брали участь у тих історичних подіях, вже немає в живих, тому інформацію краєзнавці шукають в архівах. Працюють не лише в Україні та державах колишнього Радянського Союзу, а й в Німеччині, Польщі, Сполучених Штатах Америки. Матеріалу багато, на його основі знімають фільми, видають книги. Радо відгукнулися на запрошення взяти участь у краєзнавчій конференції Чернігівського району.
Олександр Мармашов, керівник ГО «Товариство ветеранів розвідки Військово-Морського флоту»: «Для нас очень интересно побывать на этой конференции, обратиться к историкам района, чтобы совместно нам написать книгу о боевом пути Черниговского отряда Пинской военной флотилии и о Днепровской военной флотики, которая здесь базировалась».
Учасники конференції говорили і про книги, які вже готуються до видання. Зокрема, про афганців та воїнів інших військових конфліктів, історії окремих сіл, поетичні новинки.
Останні новини Чернігівщини
Патрульні виявили нетверезу водійку під час комендантської години 17:08
Учора під час комендантської години, патрулюючи вулицею Парковою інспектори зупинили автомобіль Mitsubishi ASX.
У Нацполіції завершився тренінг із розвитку якісної ветеранської політики за підтримки Уряду Великої Британії 16:27
У межах реалізації Проєкту «Реформування сектору цивільної безпеки в Україні» за підтримки Уряду Великої Британії відбувся п’ятиденний навчальний тренінг для помічників керівників з питань ветеранської політики в регіонах на тему «Адвокація інтересів захисників і захисниць у діяльності Національної поліції України».
Молодь з малих територіальних громад Чернігівщини отримала ще сім президентських грантів 15:35
Ще сім представників молоді з малих територіальних громад Чернігівської області отримали гранти Президента України. Відповідний Указ №724/2026 Володимир Зеленський підписав 14 серпня.
Чернігівські спортсмени здобули сім медалей на чемпіонаті України зі стрільби кульової 14:54
З 09 до 15 серпня у Вінниці відбувся чемпіонат України серед спортсменів 2008 року народження та молодших зі стрільби кульової.
Уряд виділив майже 33,5 млн грн для прикордонних громад Чернігівщини 14:02
Днями уряд виділив 2,3 млрд грн для підтримки прифронтових громад. Дотацію розподілили між обласними бюджетами та бюджетами 179 територіальних громад прифронтових регіонів.