Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 00:11:44

У бібліотеці Короленка відбулася друга літературно-поетична та музично-хорова імпреза "Україна тому стала Україною, що в неї був Тарас Шевченко…"

09.03.2017   17:38Агенцiя

6 березня в Чернігівській ОУНБ імені В.Г. Короленка відбулась друга літературно-поетична та музично-хорова імпреза кафедри музичного мистецтва ФПН ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка "Україна тому стала Україною, що в неї був Тарас Шевченко…" до 140-річчя заснування ЧОУНБ ім. В.Г. Короленка.

Автор та режисер творчого проекту Олег Васюта – заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки театральних діячів України.

Захід розпочався віршем "Бандуристе, орле сизий" у виконанні Олега Васюти. Ведучий, майстерно маневруючи в життєписі Тараса Шевченка, ознайомив присутніх з невідомими сторінками із життя та творчості видатного поета, що пов'язані з перебуванням на Чернігівщині.

Творчий склад імпрези презентував багатогранну обдарованість Кобзаря. Майстерно вишиваючи на музичному полотні поетичними перлами-намистинами, студентки Ганна Супрун, Катерина Іващенко та Юлія Царик емоційно виконували вірші з доробку поета та пісні, що давно вже стали народними. Доповненням до поезій звучали й історії їх створення – кожна особлива та унікальна, власне, як і самі вірші.

Музичну частину дійства наповнював професійний акомпанемент у виконанні концертмейстерів Сергія Туркевича, Лариси Забари, Олени Власової та Євгена Виноградського. У творі "Елегія" пам'яті Т. Шевченка М. Лисенка мелодійна гра на фортепіано доповнювалася чуттєвою скрипкою Валерії Вергунової.

Сергій Гончаренко, студент 5-го курсу, виконав композицію "Гуде вітер вельми в полі", а Катерина Іващенко, студентка 3-го курсу, – "Не щебечи соловейку". Юні співаки зачарували гостей заходу проникливим виконанням ліричних романсів на музику М. Глінки та слова В. Забіли.

У виконанні хору факультету початкового навчання ФПН ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка під керівництвом Станіслава Першина прозвучали відомі пісні на слова Т. Шевченка "Зоре моя вечірняя" та "Учітеся, брати мої". В мелодіях і талановитому сплетінні голосів чулися шепіт та завивання вітру над безкрайніми українськими степами, грім над могутнім Дніпром весняної пори та відчувалася велика любов поета до своєї Батьківщини – неньки-України.

Модератор заходу Олег Васюта та творчий склад концерту подякував керівництву бібліотеки за гостинність, а всім присутнім – за щирі емоції та увагу до творчості Тараса Шевченка. Ведучий повідомив, що третя імпреза буде присвячена творчості чернігівського поета і педагога Василя Буденного.

Бібліотекар відділу документів з гуманітарних наук Світлана Фісенко професійно провела огляд книжково-ілюстративної виставки "І оживе добра слава, слава України…", ознайомивши присутніх з літературою із фондів бібліотеки про видатного митця Тараса Шевченка. Вона звернула увагу на невідомі загалу сторінки з життя митця, сучасні видання, зокрема на книгу "Чернігівська Шевченкініана" під редакцією Дмитра Іванова – результат співпраці бібліотеки з видавництвом "Десна".

Лариса Поліщук, завідувач відділом мистецтв, від імені гостей заходу та колективу бібліотеки подякувала Олегу Павловичу за багаторічну співпрацю з бібліотекою та цікаві спільні творчі проекти, а викладачам та студентам університету побажала наснаги та подальших творчих злетів.

Захід пройшов у натхненній атмосфері українського мистецтва.

За додатковою інформацією звертатися:
Текст –Катя Скрипка,
Фото – Тетяна Ушакова

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини