Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 9 грудня, 17:11:56

Мандрівка "Шляхами державотворення" в обласному Державному архіві

21.01.2017   09:09Агенцiя

До Дня Соборності України в Держархіві Чернігівської області розпочато десятиденне експонування фотодокументальної виставки «Шляхами державотворення».

Така виставка проводиться не вперше, проте цього року вона розширена, доповнена документами як минулого сторіччя, так і сучасності.

Загалом експозиція налічує понад 40 документів та 20 фотографій з фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Центрального державного кінофотоархіву України імені Г.С. Пшеничного, а також державних архівів Житомирської, Кіровоградської та Чернігівської областей.

Матеріали виставки охоплюють політичні події Української національної революції від 1917 року до 22 січня 1919-го та презентують відзначення цієї події в наші часи. Серед експонованих документів Універсали Української Центральної Ради, а також сам Акт Злуки двох народних республік — Української й Західноукраїнської, підписаний 98 років тому.

— Особливість цьогорічної виставки — експонування фотодокументів, пов’язаних з діяльністю «Просвіти» міста Прилуки на початку революційних подій. Частина документів містить відбиток печатки Української Центральної Ради, — наголосила заступник директора Державного архіву області Наталія Лобанова.

Кілька стендів організатори виставки присвятили учасникам Революції Гідності 2013-2014 років, які загинули за незалежність України.

Останні новини Чернігівщини

 «Кожен зробив свою частину роботи, і це дозволило швидко стабілізувати ситуацію» — Геращенко про ліквідацію наслідків удару ворожого безпілотника

«Кожен зробив свою частину роботи, і це дозволило швидко стабілізувати ситуацію» — Геращенко про ліквідацію наслідків удару ворожого безпілотника 11:54

Сьогодні, 9 грудня, у Чернігівській міській раді відбулася традиційна щотижнева загальноміська нарада під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка. Участь у засіданні взяли керівники структурних підрозділів та комунальних підприємств міської ради.

Чернігівщина лідирує за збором зернових та зернобобових культур

Чернігівщина лідирує за збором зернових та зернобобових культур 11:52

Станом на 4 грудня три області України вийшли у лідери за валовим збором зернових та зернобобових культур. Першість утримує Чернігівська область, впевнено випереджаючи Хмельниччину та Вінниччину.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:23

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме 6 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

9 грудня: цей день в Україні і світі

9 грудня: цей день в Україні і світі 08:48

День 1385 Російська агресія - Day 1385 Russian aggression

У філармонійному центрі розпочався зимовий казковий цикл 11:14

Зима розпочалася — і знову чарівний світ, і знову казка! У ці дні діти з особливим нетерпінням чекають на подарунки від Святого Миколая-чудотворця.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини