Документальний фільм про поета-дисидента Леоніда Тереховича. ВІДЕО
Наново відкрити яскраву історичну постать нашого земляка, поета і правдолюба-дисидента Леоніда Тереховича, який жив у Кучинівці Сновського району; а заразом зробити ще один крок у пізнанні історії й краще зрозуміти сучасні події в Україні.

Цьому присвячений документальний фільм, підготовлений творчим колективом нашого телебачення. Він сьогодні виходить у нас в ефірі, а крім того буде презентований на малій батьківщині поета і в Чернігівському кіно-культурному центрі.
Чергова передача з циклу «Колискова для дорослих», підготовлена нашими колегами, має бути відкриттям для багатьох глядачів. Це, власне, документальний фільм – спроба через долю талановитого поета 60-х- початку 90-х років Леоніда Тереховича з Кучинівки Щорського (зараз Сновського) району зрозуміти історію нашої країни, розповідає співавтор – журналіст Ірина Воробей.
Онук безвинно репресованого у 30-ті роки сільського інтелігента (і теж поета), Леонід Терехович постійно стикався з несправедливим ставленням до себе (наприклад, його як онука так званого «ворога народу» не допускали до вишу на обрану спеціальність). Це зробило його болісно чутливим до будь-якої несправедливості взагалі. Односельці згадують його як правдолюба, котрого не любила влада й мало хто по-справжньому розумів.
Його протест міг проявлятися дещо наївно.
Але відповідь влади була зовсім не наївною. За сфабрикованою справою (нібито за бійку, в яку його насправді втягли) Терехович був ув’язнений. Вже звільнившись і зневірившись у можливості добитися чогось від влади, він у 1972 році написав листа з критикою радянської системи до Європейського бюро радіо «Свобода» в Стокгольмі. У листі він писав:…
Цей лист він збирався відкрито відправити з сільського поштового відділення. Лист був вилучений і справу проти Тереховича вели слідчі КДБ. Нова справа – нове ув’язнення. Наші колеги при створенні передачі працювали з архівом Служби безпеки України, де зберігається справа Тереховича.
Наприкінці 80-х – на початку 90-х Леонід Терехович повірив в ідею нової незалежної України, почав писати вірші українською мовою. Деякі з його віршів, написані чверть століття тому, виглядають як передбачення сьогоднішніх подій.
Передбачаючи війну й суспільні потрясіння, Терехович при цьому вірив у те, що наш народ усе це подолає.
У 1992 році у рідній Кучинівці Леонід Терехович загинув за досі незрозумілих обставин.
Розібратися в тих драматичних подіях і взагалі не бути байдужим до долі видатного земляка закликають автори передачі, яка згуртувала і телевізійників, і істориків, і артистів, котрі задіяні в ігрових сценах фільму.
Сподіваємося, що цей проект матиме продовження й розвиток у вигляді нових фільмів і взагалі нової чернігівської телевізійної документалістики.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.