Документальний фільм про поета-дисидента Леоніда Тереховича. ВІДЕО
Наново відкрити яскраву історичну постать нашого земляка, поета і правдолюба-дисидента Леоніда Тереховича, який жив у Кучинівці Сновського району; а заразом зробити ще один крок у пізнанні історії й краще зрозуміти сучасні події в Україні.

Цьому присвячений документальний фільм, підготовлений творчим колективом нашого телебачення. Він сьогодні виходить у нас в ефірі, а крім того буде презентований на малій батьківщині поета і в Чернігівському кіно-культурному центрі.
Чергова передача з циклу «Колискова для дорослих», підготовлена нашими колегами, має бути відкриттям для багатьох глядачів. Це, власне, документальний фільм – спроба через долю талановитого поета 60-х- початку 90-х років Леоніда Тереховича з Кучинівки Щорського (зараз Сновського) району зрозуміти історію нашої країни, розповідає співавтор – журналіст Ірина Воробей.
Онук безвинно репресованого у 30-ті роки сільського інтелігента (і теж поета), Леонід Терехович постійно стикався з несправедливим ставленням до себе (наприклад, його як онука так званого «ворога народу» не допускали до вишу на обрану спеціальність). Це зробило його болісно чутливим до будь-якої несправедливості взагалі. Односельці згадують його як правдолюба, котрого не любила влада й мало хто по-справжньому розумів.
Його протест міг проявлятися дещо наївно.
Але відповідь влади була зовсім не наївною. За сфабрикованою справою (нібито за бійку, в яку його насправді втягли) Терехович був ув’язнений. Вже звільнившись і зневірившись у можливості добитися чогось від влади, він у 1972 році написав листа з критикою радянської системи до Європейського бюро радіо «Свобода» в Стокгольмі. У листі він писав:…
Цей лист він збирався відкрито відправити з сільського поштового відділення. Лист був вилучений і справу проти Тереховича вели слідчі КДБ. Нова справа – нове ув’язнення. Наші колеги при створенні передачі працювали з архівом Служби безпеки України, де зберігається справа Тереховича.
Наприкінці 80-х – на початку 90-х Леонід Терехович повірив в ідею нової незалежної України, почав писати вірші українською мовою. Деякі з його віршів, написані чверть століття тому, виглядають як передбачення сьогоднішніх подій.
Передбачаючи війну й суспільні потрясіння, Терехович при цьому вірив у те, що наш народ усе це подолає.
У 1992 році у рідній Кучинівці Леонід Терехович загинув за досі незрозумілих обставин.
Розібратися в тих драматичних подіях і взагалі не бути байдужим до долі видатного земляка закликають автори передачі, яка згуртувала і телевізійників, і істориків, і артистів, котрі задіяні в ігрових сценах фільму.
Сподіваємося, що цей проект матиме продовження й розвиток у вигляді нових фільмів і взагалі нової чернігівської телевізійної документалістики.
Останні новини Чернігівщини
Завершено масштабне відновлення гімназії №34 11:23
У Чернігові завершилися масштабні ремонтні роботи в гімназії №34, яка зазнала пошкоджень під час повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну у 2022 році.
Крістіна Опанасенко - бронзова призерка кубку Європи з дзюдо серед юніорів 10:40
З 05 до 06 липня в чеській Празі відбувся кубок Європи з дзюдо серед юніорів.
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила майже 7 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 10:18
В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги».
На Чернігівщині коштом держави буде модернізовано харчоблоки ще у двох ліцеях 09:47
У Чернігівському ліцеї № 1 та Гончарівському імені героя АТО Дмитра Степанченка невдовзі розпочнуться роботи з модернізації харчоблоків.
Стрільці з Чернігівщини здобули нагороди на чемпіонаті України 09:35
У період з 26 червня до 04 липня у Вінниці відбувся літній чемпіонат України зі стрільби кульової.