Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 травня, 05:11:00

Тематична виставка, присвячена ювілею видатного діяча українського державотворення, відкрилася у Державному архіві області

27.09.2016   14:53Агенцiя

26 вересня у рамках заходів з нагоди 150-ї річниці від дня народження видатного українського історика, громадського та політичного діяча Михайла Грушевського у Державному архіві Чернігівської області було відкрито фотодокументальну виставку «Михайло Грушевський – творець Української держави».

Відкриваючи виставку, директор архіву Раїса Воробей зазначила, що постать Михайла Грушевського – одна з центральних в історії України XX століття, оскільки саме він в часи Української революції очолив Центральну Раду та є автором понад 2 000 наукових праць.

Презентована виставка об’єднала документи, що хронологічно охоплюють 234 роки – від поколінного розпису роду Грушевських з села Грушева (1769 рік) до публікації, розміщеної на шпальтах газети «Деснянська правда» – «Це українська Равенна …» – щодо відвідин М.С. Грушевським міста Чернігова у 1924 році (публікація від 25 січня 2003 року). Загалом на виставці презентовано 20 світлин та більше 30 документів, серед яких 9 автографів Михайла Грушевського, переважна більшість яких перебуває на зберіганні у Державному архіві області.

Експонати даної виставки відтворюють практично всі аспекти діяльності Михайла Грушевського – в якості науковця, видатного українського державного діяча – Голови Української Центральної Ради, популяризатора української історії тощо. Окрім того, частина документів містить інформацію щодо перебування Михайла Грушевського у Чернігові в липні 1924 року.

Участь у відкритті виставки взяли співробітник Українського інституту національної пам'яті Сергій Горобець та представники студентської молоді.

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.