Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 грудня, 05:57:57

Про грані творчості автора "Молитва за Україну"

23.09.2016   11:33Агенцiя

Відбувся круглий стіл до 180-річчя від дня народження письменника Олександра Кониського

20 вересня відбулось чергове засідання клубу „Краєзнавець”, на якому провідні київські та чернігівські науковці за „круглим столом” згадали про відомого українського письменника, перекладача, видавця, педагога, правника та громадського діяча другої половини ХІХ ст. Олександра Яковича Кониського, що народився у с. Переходівка нині Ніжинського району, з нагоди його 180-річчя.

Директор ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко, відкриваючи захід, наголосила на світовому значенні творчості автора духовного гімну українського народу „Молитва про Україну” О. Я. Кониського.

У роботі „круглого столу” взяли участь та виступили провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, професор Валентина Шандра, голова Правління Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, директор Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка, професор Олександр Коваленко, доцент кафедри філософії та гуманітарних дисциплін Чернігівського національного технологічного університету, кандидат філологічних наук Людмила Зіневич, молодший науковий співробітник Інституту історії України НАН України, кандидат історичних наук Юрій Глизь, доцент кафедри історії України Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського ЧНПУ імені Т. Г. Шевченка, кандидат історичних наук Тамара Демченко, заступник директора з наукової роботи Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М. М. Коцюбинського Наталія Коцюбинська, доцент кафедри українознавства, політології і соціології ЧНПУ імені Т. Г. Шевченка, кандидат історичних наук Олександр Мисюра.

У доповідях та повідомленнях шановних науковців були представлені усі грані творчості та громадської діяльності нашого визначного земляка.

Модератор заходу завідувач відділу краєзнавства бібліотеки Ірина Каганова ознайомила присутніх з книжково-інформаційною виставкою „Я не боюсь тюрми і ката”, на якій був представлений творчий доробок Олександра Кониського з фонду ЧОУНБ імені В. Г. Короленка.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 338 нових випадків COVID-19

Виявлено 338 нових випадків COVID-19 17:54

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 1 грудня в області зафіксовано 338 нових випадків COVID-19.

Засуджено військовослужбовця військової служби за призовом під час мобілізації

Засуджено військовослужбовця військової служби за призовом під час мобілізації 13:29

1.12.2020 за публічного обвинувачення військової прокуратури Чернігівського гарнізону Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону засуджено військовослужбовця військової служби за призовом під час мобілізації.

Упродовж минулої доби виникло 6 пожеж

Упродовж минулої доби виникло 6 пожеж 13:04

Упродовж минулої доби на Чернігівщині виникло 6 пожеж, їх причинами послужило порушення господарями правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електромереж, нагрівальних печей і димарів.

Керівник обласної прокуратури привітав колег з Днем працівників прокуратури України

Керівник обласної прокуратури привітав колег з Днем працівників прокуратури України 12:18

Сьогодні в обласній прокуратурі під головуванням керівника Сергія Василини відбулися урочистості з нагоди Дня працівників прокуратури України.

Результати ревізії комунального некомерційного підприємства

Результати ревізії комунального некомерційного підприємства "Ріпкинська центральна районна лікарня" Ріпкинської райради 11:58

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області провели ревізію фінансово - господарської діяльності на комунальному некомерційному підприємстві «Ріпкинська центральна районна лікарня» Ріпкинської районної ради за період з 01.01.2016 по 30.07.2020, якою установили порушень вимог законодавства на суму майже 2 млн грн, зокрема порушень, що призвели до втрат на суму 600 тис. грн.

АНОНСИ ПОДІЙ