Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 16 вересня, 10:23:49

Про грані творчості автора "Молитва за Україну"

23.09.2016   11:33Агенцiя

Відбувся круглий стіл до 180-річчя від дня народження письменника Олександра Кониського

20 вересня відбулось чергове засідання клубу „Краєзнавець”, на якому провідні київські та чернігівські науковці за „круглим столом” згадали про відомого українського письменника, перекладача, видавця, педагога, правника та громадського діяча другої половини ХІХ ст. Олександра Яковича Кониського, що народився у с. Переходівка нині Ніжинського району, з нагоди його 180-річчя.

Директор ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко, відкриваючи захід, наголосила на світовому значенні творчості автора духовного гімну українського народу „Молитва про Україну” О. Я. Кониського.

У роботі „круглого столу” взяли участь та виступили провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, професор Валентина Шандра, голова Правління Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, директор Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка, професор Олександр Коваленко, доцент кафедри філософії та гуманітарних дисциплін Чернігівського національного технологічного університету, кандидат філологічних наук Людмила Зіневич, молодший науковий співробітник Інституту історії України НАН України, кандидат історичних наук Юрій Глизь, доцент кафедри історії України Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського ЧНПУ імені Т. Г. Шевченка, кандидат історичних наук Тамара Демченко, заступник директора з наукової роботи Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М. М. Коцюбинського Наталія Коцюбинська, доцент кафедри українознавства, політології і соціології ЧНПУ імені Т. Г. Шевченка, кандидат історичних наук Олександр Мисюра.

У доповідях та повідомленнях шановних науковців були представлені усі грані творчості та громадської діяльності нашого визначного земляка.

Модератор заходу завідувач відділу краєзнавства бібліотеки Ірина Каганова ознайомила присутніх з книжково-інформаційною виставкою „Я не боюсь тюрми і ката”, на якій був представлений творчий доробок Олександра Кониського з фонду ЧОУНБ імені В. Г. Короленка.

Останні новини Чернігівщини

Суд розгляне кримінальне провадження стосовно чоловіка, який обвинувачується у приховуванні виборчого бюлетеня

Суд розгляне кримінальне провадження стосовно чоловіка, який обвинувачується у приховуванні виборчого бюлетеня 10:23

Чернігівською місцевою прокуратурою до суду скеровано обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням чоловіка, який приховав виборчий бюлетень (ч. 1 ст. 158-1 КК України).

В Ніжині поліція оперативно затримала телефонного мінера

В Ніжині поліція оперативно затримала телефонного мінера 10:19

Зловмисник повідомив до поліції про нібито замінування супермаркету в центрі міста. Правоохоронці швидко вирахували та затримали правопорушника, наразі він дає свідчення слідчому.

Як правильно ловити раків, щоб не платити штраф

Як правильно ловити раків, щоб не платити штраф 10:16

З 16 вересня на водоймах Чернігівщини дозволено ловити раків.

Скасування пайової участі може розбалансувати місцеві бюджети, - що втратить Чернігівщина

Скасування пайової участі може розбалансувати місцеві бюджети, - що втратить Чернігівщина 09:27

Поспішне рішення народних депутатів про скасування пайової участі може призвести до розбалансування місцевих бюджетів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:25

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 15 вересня до 8:00 16 вересня 2019 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини