Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 березня, 13:23:24

Відбулася творча зустріч із заслуженим художником України Іваном Пенським

16.09.2016   08:05Агенцiя

13 вересня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені В.Г. Короленка відбулася творча зустріч із заслуженим художником України, членом НСХУ Іваном Івановичем Пенським.

Серед чернігівських художників Іван Пенський – один із найсамобутніших. Кращі твори майстра немовби ввібрали в себе всі барви сонця та небес, квітучої поліської природи. Найповніше його хист проявився у графіці й пейзажному живопису. Гармонійність ліній, тонка пластика, ніжний колорит – характерні риси його індивідуального творчого почерку.

Митець народився 24 вересня 1935 року у селі Скрипчин Чернігівської області. Демобілізувавшись із флоту, митець навчався в Московському університеті народної творчості. Згодом поїхав до Німеччини, де навчався в студії при Дрезденській Академії образотворчого мистецтва під керівництвом Рудольфа Кука з 1965 по 1970 рік.
З 1970 року художник живе та працює в Чернігові. В 1979 році вперше взяв участь в республіканській виставці малюнку. Улюблений жанр майстра – пейзаж. Він втілює роздуми художника про щастя життя, любов до рідної землі, її красу.

З 1982 року Іван Пенський є членом Спілки художників України. В 1995 році за серію творів "Зелене намисто Полісся" творчість художника відзначено Чернігівською обласною премією ім. М.М. Коцюбинського.

Твори Івана Пенського знаходяться в музейних колекціях України, Росії, Швеції, Великобританії, Єгипту, Ізраїлю, Канади, Норвегії, Японії, США, Франції, багатьох приватних зібраннях шанувальників мистецтва.
В 2005-2006 роках в Чернігівському обласному художньому музеї та Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка експонувалась ювілейна виставка творів митця під назвою “Сорок років за мольбертом”, присвячена 70-річчю від дня народження.

В 2016 році митцю присвоїли звання заслуженого художника України.

На виставці «Майстер пейзажу» представлено близько 20 картин.

Теплом отчого краю дихають пейзажі митця, переносять назад в дитинство, приваблюючи своєю довершеністю. Та Іван Пенський не тільки чудовий пейзажист, а й талановитий портретист, про що свідчать роботи «Ксюша», «Сашко-шахист», «Автопортрет». А от різносторонній характер водної стихії, що так важко зображати, можна побачити на картинах «Відпочинок в Криму» та «Літній ранок».

Теплі слова привітання та побажання подальших успіхів у творчості висловила Івану Пенському директор Чернігівської ОУНБ імені В.Г. Короленка Інна Аліференко, яка вручила художнику грамоту від Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації за особистий внесок у розвиток та популяризацію образотворчого мистецтва на Чернігівщині.

Про своє знайомство з митцем розповів Володимир Бойко, кандидат історичних наук, директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій. Його вразив обсяг роботи художника та відданість обраному творчому шляху. Теми, що зображає Іван Іванович на полотнах, зачіпають за живе: батьківський дім, рідна земля, краса природи та людини. «Очима художника ми по-новому дивимося на світ!»
«Душа і серце переймається пейзажем, що виходить з-під пензля митця. Та в цьому, мабуть, і полягає майстерність художника: людина знаходиться там, в картині, поряд із зображеними людьми, посеред написаного поля, між намальованих хатин», – так відгукнувся про творчість Івана Пенського заслужений журналіст України, заступник директора з питань радіомовлення Національної телекомпанії України «Чернігівська регіональна дирекція» Олег Шолох.

Людмила Бешун, чернігівська художниця, голова Народного аматорського об’єднання художників «Деснянська палітра», подякувала за творчу співпрацю та допомогу самодіяльним художникам в підвищенні своєї майстерності. «Не всі художники можуть похвалитися різноманіттям технік у своєму творчому доробку, яку має Іван Іванович!» – відмітила Людмила Олександрівна.

Кандидат педагогічних наук, викладач Чернігівського Національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка Роман Силко розповів, що творчість Івана Пенського відіграла важливу роль у виборі майбутньої професії.

Художник поділився своїми творчими планами, цікаво та яскраво розповів про життєвий шлях, прикрашаючи оповідь власною поезією. Особливе враження на присутніх справили гуморески в авторському виконанні.

Зустріч пройшла у теплій дружній атмосфері, а спілкування з митцем продовжилось й по закінченню заходу.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 11:17

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 5 березня по 8:00 6 березня 2021 року.

Пісенні вітання жінкам-військовослужбовцям

Пісенні вітання жінкам-військовослужбовцям 11:08

В обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України 5 березня пройшли урочистості, присвячені Міжнародному жіночому дню.

Очільники області зустрілися з жіночим активом Придесення

Очільники області зустрілися з жіночим активом Придесення 10:41

В обласній державній адміністрації відбулися урочистості з нагоди прийдешнього Міжнародного жіночого дня.

Ніжин: оголошено конкурс на розробку візуалізації парку Шевченка

Ніжин: оголошено конкурс на розробку візуалізації парку Шевченка 10:21

Ніжинською міською радою оголошено конкурс на розробку найкращої передпроектної візуалізації парку імені Тараса Шевченка. Конкурс триватиме упродовж 50 днів, до 23 квітня. У підсумку переможець отримає 100 тисяч гривень (з урахуванням статті 168 Податкового кодексу України).

Чернігів: рекомендовані транспортною радою зміни міських автобусних маршрутів затвердив виконком

Чернігів: рекомендовані транспортною радою зміни міських автобусних маршрутів затвердив виконком 10:01

Зміни в мережі міських автобусних маршрутів загального користування, рекомендовані координаційною радою з питань організації транспортного забезпечення населення Чернігова на засіданні 4 березня затвердив виконком міської ради.