Родина академіка Михайла Янгеля дізналася про українське коріння їхнього роду
Під час відкриття документальної виставки “Космічна ера Михайла Янгеля” у Дніпропетровську в приміщенні облдержадміністрації, яку відвідали дочка, онук та правнук академіка, члени родини дізналися й отримали документальне підтвердження українського коріння їхнього роду.

Михайло Янгель
Спеціалісти Державного архіву Чернігівської області віднайшли й привезли до Дніпропетровська документи про засудження у 1890 році до каторжних робіт у Сибіру Лаврентія Янгеля – діда видатного конструктора, а також переїзд родини на вічне поселення до Іркутської губернії. Досі цей факт був маловідомим і для родини, і для істориків. Організатори виставки передадуть ці документи членам родини, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.
За словами дочки академіка Людмили Янгель, батько виховував її в дусі патріотизму.
“Тепер у нас з’явився привід глибше вивчити генеалогію роду”, – зазначила вона.
На виставці представлено також 70 фотокопій архівних документів із фондів Державного архіву Дніпропетровської області, Державного архіву Чернігівської області, матеріалів Державного космічного агентства України, приватного архіву В.П.Платонова. Серед них – матеріали про основні віхи ракетобудування: конструктор брав участь у проектуванні й виробництві ракети Р-12 (першооснова ракетних військ стратегічного призначення), ракети РС-20 “Воєвода” (названа на заході SS-18 Satan – “Сатана”), а також посадково-злітних комплексів для місячної експедиції.
На стендах також представлено свідоцтво про народження Михайла Янгеля, фотографії членів його родини, фотографії села Зирянове, де народився видатний конструктор, листи на його адресу.
Значний обсяг матеріалів, які експонуються на виставці, присвячено увічненню пам’яті Михайла Янгеля. Це документи про присвоєння його імені малій планеті, вулицям у Москві й Дніпропетровську; фотографії пам’ятників; ювілейні марки і конверти.
http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1051183
Людмила Блик
Останні новини Чернігівщини
Сучасні технології проти раку: у Чернігові обговорили досягнення ядерної медицини 17:07
Фахівці з ядерної медицини, радіаційної онкології та суміжних галузей з різних регіонів України зібралися в Чернігові, щоб обговорити сучасні досягнення ядерної медицини в Україні
На Чернігівщині службовця підозрюють у розтраті понад 200 тисяч гривень з програми «єВідновлення» 17:03
Службовець сільради Ніжинського району підозрюється у розтраті понад 200 тис. грн бюджетних коштів на відновленні пошкодженого житла
Назарій Остапчук — чемпіон світу з пара-армрестлінгу! 12:16
З 10 до 23 вересня в місті Албена (Болгарія) відбувається чемпіонат світу з пара-армрестлінгу серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату та порушеннями зору.

Ринок праці мовою цифр 11:57
Спортсмени Чернігівщини здобули командні та особисті нагороди чемпіонату України з бойового самбо 11:53
Цими вихідними у Києві паралельно з Кубком України серед дорослих розділ «Лайт» відбувся і чемпіонат України з бойового самбо розділ «Про-фул» серед дітей старшого віку (2015-2016 рр.н.), юнаків молодшого віку (2013-2014 рр.н.) та юнаків середнього віку (2011-2012 рр.н.)