Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 травня, 01:42:45

Родина академіка Михайла Янгеля дізналася про українське коріння їхнього роду

25.10.2011   06:43Агенцiя

Під час відкриття документальної виставки “Космічна ера Михайла Янгеля” у Дніпропетровську в приміщенні облдержадміністрації, яку відвідали дочка, онук та правнук академіка, члени родини дізналися й отримали документальне підтвердження українського коріння їхнього роду.

Михайло Янгель

Михайло Янгель

Спеціалісти Державного архіву Чернігівської області віднайшли й привезли до Дніпропетровська документи про засудження у 1890 році до каторжних робіт у Сибіру Лаврентія Янгеля – діда видатного конструктора, а також переїзд родини на вічне поселення до Іркутської губернії. Досі цей факт був маловідомим і для родини, і для істориків. Організатори виставки передадуть ці документи членам родини, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

За словами дочки академіка Людмили Янгель, батько виховував її в дусі патріотизму.

“Тепер у нас з’явився привід глибше вивчити генеалогію роду”, – зазначила вона.

На виставці представлено також 70 фотокопій архівних документів із фондів Державного архіву Дніпропетровської області, Державного архіву Чернігівської області, матеріалів Державного космічного агентства України, приватного архіву В.П.Платонова. Серед них – матеріали про основні віхи ракетобудування: конструктор брав участь у проектуванні й виробництві ракети Р-12 (першооснова ракетних військ стратегічного призначення), ракети РС-20 “Воєвода” (названа на заході SS-18 Satan – “Сатана”), а також посадково-злітних комплексів для місячної експедиції.

На стендах також представлено свідоцтво про народження Михайла Янгеля, фотографії членів його родини, фотографії села Зирянове, де народився видатний конструктор, листи на його адресу.

Значний обсяг матеріалів, які експонуються на виставці, присвячено увічненню пам’яті Михайла Янгеля. Це документи про присвоєння його імені малій планеті, вулицям у Москві й Дніпропетровську; фотографії пам’ятників; ювілейні марки і конверти.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1051183

Людмила Блик

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові громадський транспорт з 1 червня поновлює роботу в повному обсязі, тимчасові перепустки скасовуються

У Чернігові громадський транспорт з 1 червня поновлює роботу в повному обсязі, тимчасові перепустки скасовуються 17:49

У Чернігові скасовуються тимчасові посвідчення на проїзд у громадському транспорті. Таке рішення ухвалив виконком Чернігівської міської ради.

Автоматизований ваговий контроль - запорука збереження автошляхів Чернігівщини

Автоматизований ваговий контроль - запорука збереження автошляхів Чернігівщини 15:52

27 травня голова ОДА Андрій Прокопенко провів зустріч з Головою Державної служби України з безпеки на транспорті Олександром Погорілим та його заступником Микитою Лагуніним.

Рятувальники ДСНС підбили підсумки роботи за 5 місяців

Рятувальники ДСНС підбили підсумки роботи за 5 місяців 15:03

28 травня у Чернігові в режимі відеоконференції відбулась службова нарада під головуванням начальника обласного Управління ДСНС полковника служби цивільного захисту Романа Гордового, під час якої підбиті підсумки роботи оперативно-рятувального гарнізону за 5 місяців поточного року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини