Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 26 листопада, 12:08:03

Відбулася презентація збірки "Церковно-визвольний рух на Чернігівщині у 1920-х роках"

11.07.2016   11:52Агенцiя

Збірка документів і фотоматеріалів «Церковно-визвольний рух на Чернігівщині у 1920-х роках» була презентована на засіданні клубу «Краєзнавець» 7 липня.

Про зміст книги та особливості роботи з архівними документами розповів упорядник збірки, краєзнавець-дослідник Віктор Моренець. Ілюстрацією його розповіді став тематичний слайд-фільм.

Професійним досвідом з відбору, групування, опрацювання та упорядкування архівних матеріалів поділився кандидат історичних наук, доцент кафедри історії слов’ян ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка Олександр Тарасенко, він побажав успіхів Віктору Моренцю у подальших дослідженнях.

В обговоренні репрезентованої збірки документів і фотоматеріалів взяли участь доктор історичних наук, професор НДУ ім. М.В. Гоголя Сергій Леп’явко, кандидат історичних наук, співробітник Українського інституту Національної пам’яті Сергій Горобець, заступник директора з наукової роботи ЧІМ ім. В.В. Тарновського Людмила Линюк.

Модератор заходу Вікторія Солонікова прокоментувала книжково-ілюстративну виставку «Православна церква Чернігівщини: тернистий шлях до істини» і звернула увагу присутніх на джерела з питань українізації церкви на Чернігівщині на поч. ХХ ст., а також на праці сучасних вчених-дослідників з історії української православної церкви на теренах Сіверського краю.

Останні новини Чернігівщини

Робота є на підприємствах легпрому

Робота є на підприємствах легпрому 10:43

Традиційно однією з провідних галузей економіки Чернігівщини є легка промисловість.В області зареєстровано понад 382 суб’єкти господарювання легпрому. Незважаючи на теперішній непростий воєнний період, підприємства працюють і потребують кваліфікованих кадрів. Знайти потрібних працівників допомагає служба зайнятості.

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації 10:10

Забезпечувати функціонування міста в умовах війни, продовжити відновлювати пошкоджені об'єкти інфраструктури, сприяти стабільному функціонуванню економіки. Це кілька з пріоритетних напрямків, за якими планує жити та працювати Чернігів протягом наступного року. Вони визначені проєктом Програми економічного та соціального розвитку на 2023-й, який погодили на засіданні виконавчого комітету 24 листопада.

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині 10:05

Господарським судом Чернігівської області задоволено позови прокурорів про визнання незаконними та скасування рішень органів місцевого самоврядування про ліквідацію п’яти загальноосвітніх шкіл у Корюківському та Прилуцькому районах.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 09:32

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія. 09:27

Лабораторія цитогенетики займається діагностикою хромосомної патології, проводить каріотипування подружніх пар, дітей, пацієнтів з проявами хромосомних синдромів та каріотипування абортивного матеріалу з використанням різних методів диференційного забарвлення. Вона оснащена сучасним обладнанням та комп’ютерною програмою «Luciа».