Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 лютого, 13:40:57

Заповідник "Гетьманська столиця" на Арсеналі ідей

08.06.2016   13:33Агенцiя

1-5 червня у Мистецькому Арсеналі (м.Київ) відбувся Другий інтерактивний освітній фестиваль Арсенал ідей – міждисціплінарний освітній проект для дітей та молоді, інтерактивний майданчик випробування нових ідей в освіті. Організаторами проекту виступили: Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» та Благодійний фонд «Мистецький Арсенал».

Фестиваль Арсенал ідей, зосереджуючи на одній території велику кількість цікавих, різноманітних за формою і змістом програм, продемонстрував ефективність використання нових форм навчання дітей та зацікавив не лише широку аудиторію відвідувачів, але і професійну спільноту. Фестиваль представив тематичні простори – Мистецтва, Музеїв, Освіти, Науки, Книги, Медіа, Музики, Ігровий, Спорту і дозвілля, кожен з яких представив різні сфери діяльності та розвитку людини, розповів свою "музейну історію".

Особливого звучання "музейні історії" набули у Місті музеїв – міжмузейному проекті у рамках фестивалю, який був представлений 27 - ма музеями та заповідниками України.

Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця» вдруге вдало прийняв участь у фестивалі. Зауважимо - Гетьманська столиця була єдиним музейним закладом Чернігівщини, який презентував свої напрацювання у роботу з дітьми на головному музейному майданчику України, яким на тиждень став Мистецький Арсенал.

Завідуюча відділом археології заповідника Наталія Саєнко та наукові співробітники закладу Федір Юхно і Марина Хармак знайомили дітлахів з Гетьманською столицею - Батурином та гетьманом Іваном Мазепою за допомогою різноманітних пізнавальних ігор. Найбільшу увагу дітлахів і дорослих привернула гра «Вгадай козацьку річ на дотик» та складання пазлів. Дівчатка залюбки вгадували улюблену квітку гетьмана Івана Мазепи - бузок, а хлопчаки повправлялися у майстерстві шифрувальників. Найактивніші учасники отримали від заповідника персональне запрошення на відвідування одного з музеїв закладу безкоштовно.

Популярною серед дітлахів стала й спеціальна гра-квест, яка дозволила мандрувати Містом Музеїв за музейним маршрутом для трьох вікових груп. Заповідник «Гетьманська столиця» цього року запропонував діткам в рамках квесту згадати пам'ятки архітектури побудовані коштом гетьмана Івана Мазепи, що збереглися до наших днів.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівській ОДА створюється Департамент культури, молоді та спорту

У Чернігівській ОДА створюється Департамент культури, молоді та спорту 13:38

Відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та з метою оптимізації структури Чернігівської облдержадміністрації 21 лютого голова ОДА Андрій Прокопенко підписав розпорядження, згідно з яким створюється Департамент культури, молоді та спорту облдержадміністрації.

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 13:31

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1213 випадків захворювання (підозри) на кір.

Про державну субвенцію та Адама Киселя

Про державну субвенцію та Адама Киселя 13:22

Чи отримає Киселівська ОТГ, так само як інші, де вибори пройшли у грудні минулого року, державну інфраструктурну субвенцію? Це одне з питань, що прозвучало під час семінару в Киселівці.

Куликівець Олександр Чава став абсолютним чемпіоном області з армрестлінгу

Куликівець Олександр Чава став абсолютним чемпіоном області з армрестлінгу 13:12

22 лютого у Прилуках проходив Чемпіонат області з армрестлінгу. Серед учасників чемпіонату і 25 -річний атлет-рестлер Олександр Чава з Куликівки.

У Кіптівській ОТГ пишуть проєкти громадського бюджету

У Кіптівській ОТГ пишуть проєкти громадського бюджету 13:00

У Кіптівській ОТГ пройшов марафон з написання проектів громадського бюджету, який цього року громада реалізує вперше. З міського бюджету передбачено виділити 150 тис. грн, що будуть спрямовані на ініціативи жителів адміністративного центру і сіл громади.