Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 травня, 06:46:24

Чернігівських артистів почули на Донбасі. ВІДЕО

10.05.2016   07:17Агенцiя

Один день — два концерти. 9 травня перемогу над нацизмом у Європі разом з жителями двох донбаських міст — Бахмут та Селідове — відзначають і артисти Чернігівщини.

В рамках Всеукраїнської акції «Український Донбас» вони ще вчора вирушили у путь і вже сьогодні робили свято для тих, хто в мирний час зіткнувся з війною — гібридною, неоголошеною і незавершеною.

Ми мали можливість поспілкуватися з артистами перед тим, як вони рушили на Схід.

Ще на початку цього року стало відомо, що Мінкульт, згідно з розпорядженням Президента, започатковує загальноукраїнську акцію культурної інтеграції «Український Донбас». Тоді ж артисти активно взялися до підготовки номерів, які б варто було показати жителям звільнених від проросійських терористів українських міст. Чернігівщина взяла на себе зобов’язання взяти «культурне шефство» над містами Бахмут Донецької та Селідове Луганської областей. Тривалі телефонні перемовини та відрядження позаду і перші артисти готові вирушити в путь.

Ігор Василенко, помічник генерального директора обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм: «Чернігівський філармонійний центр бере участь у загальноукраїнському проекті культурної інтеграції «Український Донбас». Він відбувається за наказом Президента України, за підтримки облдержадміністрації. Це для нас дуже відповідально ми хочемо привезти кращі виступи. Їде духовий оркестр філармонійного центру, ансамбль солістів академічного камерного хору ім.Бортнянського, а також солісти Сергій Гладарьов, Лариса Литвин, Андрій Рикун, Надія Мовлян та Ірина Попудренко».

Це перший візит в рамках акції і дуже відповідальний. Два концерти, один за одним, в двох різних містах і саме 9 травня. Репертуар для виступів відбирали ретельно.

Анатолій Ткачук, художній керівник духового оркестру обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм: «Ми достойну підготували програму, яка відповідає сьогоднішньому дню. Ми покажемо там і оркестрові і вокальні твори. І там будуть твори про бійців, присвята бійцям АТО».

Духовий оркестр обласного філармонійного центру з гастролями подорожує часто, а от на Сході досі виступати не доводилося.
Анатолій Ткачук: «Житомирська, Київська, Львівська, Прикарпаття, Сумська, а в той край не доїжджали».

Разом з артистами їдуть і музейні працівники. Їх справа – захопити жителів Донбасу світом українського образотворчого мистецтва.
Ірина Ральченко, директор обласного художнього музею: «Ми хочемо повезти гордість України, дух України – Марію Примаченко. Тим більше вона з нашого Полісся. Це твори міфологічні, містичні, але вони настільки українські. Навіть ці чудирнацькі звірі, вони є в українських міфах, переказах. Тому я думаю людям буде цікаво подивитися ці роботи. А нам хотілося б — сьогодні День примирення, пам’яті, щоб люди згадали, що ми єдина країна і нам нема чого ділити. І пам’ятати, головне пам’ятати».

Наступна поїздка запланована на 21 травня. На Схід поїдуть ніжинці — артисти академічного театру ім. Коцюбинського. За ними будуть і наступні, проте, кажуть організатори, головна ідея акції – обмін: культурним надбанням, думками і творчими колективами. Тож артистів донбаських міст чекатимуть і у нас на Чернігівщині.


Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині через аномальне весняне водопілля досі місцями підтоплені дороги

На Чернігівщині через аномальне весняне водопілля досі місцями підтоплені дороги 22:58

Через підйом води у річках Дніпро та Десна спостерігається перевищення небезпечних відміток затоплення та порушення транспортного сполучення у низці населених пунктів Новгород-Сіверської, Коропської, Сосницької, Михайло-Коцюбинської, Менської та Ріпкинської територіальних громад.

Сесія Прилуцької міськради: змінили секретаря, призначили заступників, прийняли частину бюджету

Сесія Прилуцької міськради: змінили секретаря, призначили заступників, прийняли частину бюджету 22:39

20 травня у Прилуцькій міській раді відбулася 18 позачергова сесія 8 скликання. До неї долучилися 25 із 34 депутатів.

На Чернігівщині під час проведення польових робіт трактор наїхав на вибуховий пристрій, водій загинув

На Чернігівщині під час проведення польових робіт трактор наїхав на вибуховий пристрій, водій загинув 22:24

23 травня о 17:34 на лінію 101 надійшло повідомлення про вибух на полі біля с. Киїнка Чернігівського району. До місця виклику було направлено розрахунок групи піротехнічних робіт.

Знаєте місця у Чернігові, де попри заборону продають алкоголь? Повідомте правоохоронцям, телефонуйте на лінію “102”

Знаєте місця у Чернігові, де попри заборону продають алкоголь? Повідомте правоохоронцям, телефонуйте на лінію “102” 22:03

У зв'язку зі зверненням голови Чернігівської ОВА до Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка з проханням надати адреси, де у Чернігові сьогодні незаконно продають алкоголь, звертаємось до містян, яким відомі місця такої торгівлі.

Штаб-сержант Костянтин присвятив армії 20 років життя

Штаб-сержант Костянтин присвятив армії 20 років життя 21:58

На цей час він проходить службу в лавах Національної гвардії України.