Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 21 жовтня, 04:48:51

Молодому поколінню — про трагедію століття

23.04.2016   09:03Агенцiя

Державний архів Чернігівської області разом із фондами центральних державних архівних установ, державних архівів Чернігівської, Житомирської та Кіровоградської областей відкрили 22 квітня, фотодокументальну виставку «Чорнобиль - 30 років. Пам’ять у документах».

Виставка презентує майже 40 документів та 36 світлин на 12 стендах. Здебільшого, це документи управлінського характеру. Ними планувалось організувати ліквідацію наслідків аварії та заспокоїти населення, часто приховуючи правду. До експозиції увійшли постанови бюро обкому КПУ, розпорядження виконкому облради, різноманітні інформації, які використовувалися комітетами компартії України в роботі з населенням. Довгий час ці документи не розголошувались, адже мали гриф «таємно».

Цікавими є й інші документальні джерела – статті друкованих видань, найзмістовніше з яких – обласна газета «Деснянська правда». Тоді, у спекотні весняно-літні дні, кореспонденти були на передовій. Вони спілкувалися з населенням, з медиками і навіть з тими, хто просто годував ліквідаторів, організувавши мобільні польові кухні.

Першими відвідали виставку студенти Чернігівського кооперативного технікуму.

– Сьогодні формується молоде покоління, яке народилося вже після трагедії і знає про неї тільки з уроків історії. Імовірно, їм ближчі ті проблеми та виклики, перед якими Україна постала зараз. Але події 30-річної давнини необхідно пам’ятати. Адже це дає розуміння того, що тільки згуртувавшись навколо спільної біди, можливо її подолати, — наголосила директор держархіву Чернігівської області Раїса Воробей.

Усі охочі зануритись в історію катастрофи можуть відвідати виставку «Чорнобиль - 30 років. Пам’ять у документах» у приміщенні Державного архіву Чернігівської області до 9 травня.

Нагадаємо, 30 років тому, 26 квітня 1986 року, сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства. Вибух на Чорнобильській атомній електростанції забрав життя сотень тисяч людей і зараз завдає шкоди здоров'ю мільйонів. У результаті аварії з сільськогосподарського користування було вилучено близько 5 мільйонів гектар землі, довкола АЕС створена 30-кілометрова зона відчуження, знищені і поховані (закопані важкою технікою) сотні дрібних населених пунктів. На жаль, наслідки чорнобильської трагедії ще сотні літ відчуватимуть на собі майбутні покоління.

Останні новини Чернігівщини

За якими послугами звертаються до податкової

За якими послугами звертаються до податкової 17:50

Протягом січня-вересня 2020 року до управління електронних сервісів Головного управління ДПС у Чернігівській області надійшло 56,3 тис звернень від платників для отримання адміністративних послуг.

Про імпорт-експорт Чернігівської області

Про імпорт-експорт Чернігівської області 17:48

У січні–серпні 2020р. експорт товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області становив 489 млн.дол. США, імпорт – 234 млн.дол.

Ніжинський елеватор

Ніжинський елеватор "Кернела" встановив рекорд із завантаження вагонів-зерновозів 17:39

Елеватор «Дружба-Нова» (Ніжинський елеватор агрохолдингу «Кернел») встановив рекорд з відвантаження зерна на залізничний транспорт, завантаживши за 26 годин 86 вагонів-зерновозів, або більше ніж півтора маршрута.

Дослідний зразок безпілотного авіаційного комплексу

Дослідний зразок безпілотного авіаційного комплексу "Лелека-100" проходить державні випробування 17:33

На Чернігівщині випробувальною бригадою Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки (ДНДІ ВС ОВТ) проводяться державні випробування дослідного зразка безпілотного авіаційного комплексу «Лелека −100».

Статистика COVID-19 на Чернігівщині: захворіли 254, одужали 92, померли двоє

Статистика COVID-19 на Чернігівщині: захворіли 254, одужали 92, померли двоє 17:29

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 20 жовтня зафіксовано 254 нових випадків інфікування COVID-19.