Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 25 травня, 04:28:07

Нова музейна експозиція "Український селянський побут"

22.04.2016   10:32Агенцiя

В Чернігівському історичному музеї імені В.В.Тарновського відбулася реекспозиція розділу «Український селянський побут та народні традиції початку ХХ ст.».

Подушки в яскраво-вишитих наволочках, смугасті домоткані рядна, святковий жіночий одяг, традиційний гончарний посуд – все це наповнило життям інтер’єр української селянської оселі.

Завдяки колекціонеру, збирачу етнографії, майстру-ткачу Юрію Дахну був оновлений ткацький верстат. Біля нього – прясниця з куделею та самопрядка. Все це створює атмосферу буття жінки-господині.

В інтер’єрі з’явилися вінчальні ікони «Казанська Богоматір» та «Господь Вседержитель», прикрашені витканим рушником, що є невід’ємною частиною святого кута-покуті.

Загалом експозиція поповнилася більш ніж 20 предметами.
Запрошуємо всіх бажаючих на екскурсію «Український селянський побут та народні традиції початку ХХ ст.».Зінаїда Петькова, старший науковий співробітник Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського

Останні новини Чернігівщини

Школи у Чернігівській області допоможуть відбудувати фіни

Школи у Чернігівській області допоможуть відбудувати фіни 10:00

Одна з найвідоміших фінських публічних гуманітарних міжнародних організацій Finn Church Aid відкрила свій офіс у Києві, а ще бере під опіку пошкоджені школи у Чернігівській області.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:48

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 23 травня по 8:00 24 травня 2022 року

Родина із Чернігова мешкала в подвалі майже 3 місяці після втрати житла

Родина із Чернігова мешкала в подвалі майже 3 місяці після втрати житла 09:43

Микола з дружиною та двома синами мешкав у цьому гуртожитку, який у березні зруйнували російські загарбники. Родина лишилася без житла. Деякі домашні речі вдалося врятувати, але багато чого втрачено. Сюди Микола з родиною приходить ледь не щодня.

Для забезпечення мешканців Новоселівки питною водою встановлять воророзбірну колонку

Для забезпечення мешканців Новоселівки питною водою встановлять воророзбірну колонку 09:28

У Новоселівці через зруйновані мережі та будинки відсутнє водопостачання. Найближчим часом КП Чернігівводоканал планує встановити водорозбірну колонку, щоб забезпечити жителів населеного пункту питною водою. Подача води відбуватиметься в режимі 24/7.

У школах Чернігова навчальний рік продовжили до 24 червня

У школах Чернігова навчальний рік продовжили до 24 червня 09:08

У Чернігові навчальний рік продовжили до 24 червня, оскільки раніше, через широкомасштабне вторгнення російської армії на територію України, в тому числі і нашої області, освітній процес призупинили.