Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 18 жовтня, 10:46:39

Відбувся вечір, присвячений 100-річчю від часу написання Михайлом Коцюбинським одного зі своїх найкращих творів – “Тіней забутих предків“

24.10.2011   08:39Агенцiя

У Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.Коцюбинського відбувся вечір, присвячений 100-річчю від часу написання Михайлом Коцюбинським одного зі своїх найкращих творів – “Тіней забутих предків”.

Протягом декількох років Коцюбинський збирав матеріали для цієї унікальної в українській літературі повісті з життя гуцулів, у якій яскраво поєднані як описи чудової карпатськї природи, так і талановите змалювання гуцульських обрядів та унікальної життєвої філософії мешканців гірських полонин. Вперше в Карпатах у с. Криворівня класик української літератури побував влітку 1910 року. Багато в чому у підборі матеріалів для майбутньої повісті Коцюбинському сприяв його друг – відомий західноукраїнський вчений-етнограф Володимир Гнатюк (1871-1926).

Взяти участь у заході було запрошено директора етнографічно-меморіального музею Володимира Гнатюка з Велеснева на Тернопільщині п. Остапа Черемшинського, який розповів про тісні дружні взаємини В.Гнатюка та М.Коцюбинського. Зав. відділом музею-заповідника М.Коцюбинського Тетяна Кузнєцова виступила з повідомленням ““Тіні забутих предків” у різних видах мистецтва”. З увагою слухали присутні виступ педагога, письменниці, лауреата обласної літературно-мистецької премії ім. М.Коцюбинського Ганни Баран, яка є уродженкою тих місць, які описав Михайло Коцюбинський у своїй повісті.


Приємно вразив присутніх виступ школярів літературної студії “Пролісок” при Щорській ЗОШ № 1, яких представила актриса Чернігівського Молодіжного театру, лауреат обласної премії ім. М.Коцюбинського Мирослава Витрихівська. Діти продемонстрували інсценізацію уривку з повісті “Тіні забутих предків”.

Інструментальні мелодії виконала оркестрова група Академічного Народного хору Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.
Ведучою вечора була заст. директора музею з наукової роботи Наталія Коцюбинська.

http://kotsubinsky.org/news/vidbuvsja_vechir_prisvjachenij_100_richchju_vid_chasu_napisannja_mikhajlom_kocjubinskim_odnogo_zi_svojikh_najkrashhikh_tvoriv_tinej_zabutikh_predkiv/2011-10-22-186

Ігор Коцюбинський

Останні новини Чернігівщини

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 10:34

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1196 випадків захворювання (підозри) на кір.

Ніжин: відбулось засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулось засідання виконавчого комітету 10:28

У малій залі виконавчого комітету Ніжинської міської ради відбулося засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

"Живописні переливи" 10:07

17 жовтня у МЦБ ім. Л.Забашти відбулося відкриття персональної виставки Алли Дякончук «Живописні переливи».

Чернігівський ТІЦ відповідає міжнародному стандарту ISO-14785

Чернігівський ТІЦ відповідає міжнародному стандарту ISO-14785 09:44

Чернігівському туристично-інформаційному центру (ТІЦ) виповнюється рік. Заслуженим подарунком до першої річниці стало здобуття сертифікату на відповідність стандарту ISO-14785.

Облрада продовжує співпрацювати із сім’ями полеглих захисників Чернігівщини та відстоювати їх інтереси і права

Облрада продовжує співпрацювати із сім’ями полеглих захисників Чернігівщини та відстоювати їх інтереси і права 09:35

Голова обласної ради Ігор Вдовенко зустрівся з матерями та дружинами загиблих у зоні проведення АТОООС героїв Чернігівщини, членкинями громадської організації «Родина воїна».