Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 червня, 11:59:27

Відбувся вечір, присвячений 100-річчю від часу написання Михайлом Коцюбинським одного зі своїх найкращих творів – “Тіней забутих предків“

24.10.2011   08:39Агенцiя

У Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.Коцюбинського відбувся вечір, присвячений 100-річчю від часу написання Михайлом Коцюбинським одного зі своїх найкращих творів – “Тіней забутих предків”.

Протягом декількох років Коцюбинський збирав матеріали для цієї унікальної в українській літературі повісті з життя гуцулів, у якій яскраво поєднані як описи чудової карпатськї природи, так і талановите змалювання гуцульських обрядів та унікальної життєвої філософії мешканців гірських полонин. Вперше в Карпатах у с. Криворівня класик української літератури побував влітку 1910 року. Багато в чому у підборі матеріалів для майбутньої повісті Коцюбинському сприяв його друг – відомий західноукраїнський вчений-етнограф Володимир Гнатюк (1871-1926).

Взяти участь у заході було запрошено директора етнографічно-меморіального музею Володимира Гнатюка з Велеснева на Тернопільщині п. Остапа Черемшинського, який розповів про тісні дружні взаємини В.Гнатюка та М.Коцюбинського. Зав. відділом музею-заповідника М.Коцюбинського Тетяна Кузнєцова виступила з повідомленням ““Тіні забутих предків” у різних видах мистецтва”. З увагою слухали присутні виступ педагога, письменниці, лауреата обласної літературно-мистецької премії ім. М.Коцюбинського Ганни Баран, яка є уродженкою тих місць, які описав Михайло Коцюбинський у своїй повісті.


Приємно вразив присутніх виступ школярів літературної студії “Пролісок” при Щорській ЗОШ № 1, яких представила актриса Чернігівського Молодіжного театру, лауреат обласної премії ім. М.Коцюбинського Мирослава Витрихівська. Діти продемонстрували інсценізацію уривку з повісті “Тіні забутих предків”.

Інструментальні мелодії виконала оркестрова група Академічного Народного хору Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.
Ведучою вечора була заст. директора музею з наукової роботи Наталія Коцюбинська.

http://kotsubinsky.org/news/vidbuvsja_vechir_prisvjachenij_100_richchju_vid_chasu_napisannja_mikhajlom_kocjubinskim_odnogo_zi_svojikh_najkrashhikh_tvoriv_tinej_zabutikh_predkiv/2011-10-22-186

Ігор Коцюбинський

Останні новини Чернігівщини

Про реалії сьогодення, співпрацю зі ЗМІ та старт чергового обласного конкурсу журналістських робіт йшла мова під час зустрічі Ігоря Вдовенка із медійниками Чернігівщини

Про реалії сьогодення, співпрацю зі ЗМІ та старт чергового обласного конкурсу журналістських робіт йшла мова під час зустрічі Ігоря Вдовенка із медійниками Чернігівщини 10:12

У переддень відзначення Дня журналіста голова обласної ради Ігор Вдовенко за традицією поспілкувався із представниками медіаспільноти Придесення.

В області розширюватиметься виробництво енергії з альтернативних видів палива

В області розширюватиметься виробництво енергії з альтернативних видів палива 10:07

Зацікавленість у збільшенні обсягів виробництва тепла з альтернативних видів палива висловили всі учасники наради, яку перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний провів днями за участю керівників теплопостачальних підприємств.

Нелегкий пошук. У кого більше шансів знайти роботу під час карантину?

Нелегкий пошук. У кого більше шансів знайти роботу під час карантину? 09:56

Суттєве зменшення кількості вакансій та зростання чисельності безробітних – такі наслідки коронакризи для сфери зайнятості. Конкурувати за вільні робочі місця в області стало складніше, адже на кожне претендує 28 осіб проти 6-ти рік тому (за даними на 1 червня 2020).

Мінрегіон оприлюднив проекти майбутніх районів в Україні

Мінрегіон оприлюднив проекти майбутніх районів в Україні 09:41

Проект формату майбутніх районів – їхню кількість та склад по кожній області - Мінрегіон направив на погодження до центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій та асоціацій органів місцевого самоврядування.

На Чернігівщині державні виконавці стягнули майже 1,6 млн грн боргів по зарплаті

На Чернігівщині державні виконавці стягнули майже 1,6 млн грн боргів по зарплаті 09:35

З початку 2020 року фахівці юстиції Чернігівщини у примусовому порядку стягнули з підприємств області 1,6 мільйона гривень заборгованості по заробітній платі.

АНОНСИ ПОДІЙ