Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 18 жовтня, 15:26:27

Ікони Іллінського іконостасу в експозиції Національного заповідника “Чернігів стародавній”

24.10.2011   08:33Агенцiя

В Іллінській церкві, пам’ятці архітектури домонгольського періоду, зберігся унікальний іконостас 1774 року, виконаний в стилі рококо. Він має зигзагоподібну форму, його поверхня розділена золоченими плоскими колонками корінфського ордеру, ікони розміщені на червоному фоні в обрамленні витончених рокайлевих золочених рам.

Маленькі царські врата різьблені і також золочені. Нині ікони реставрують і, на жаль, численні гості та мешканці Чернігова не мають можливості помилуватися красою старовинного іконостасу.

Ще в 2004 році фахівцями Державного науково-технічного центру консервації та реставрації пам’яток (м. Київ) на прохання Національного заповідника “Чернігів стародавній” було виконано обстеження конструкцій іконостасу та ікон Іллінської церкви.

Зокрема, виявлені значні ушкодження жуком-точильщиком (вони призвели до численних втрат фрагментів іконостасу), лущення левкасу на різьблених частинах іконостасу та взбугрення левкасу на деяких іконах.

Тоді було прийнято рішення здійснити консервацію і реставрацію іконостасу та ікон. Але, в Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній” лише два реставратори (до того ж, вони працюють на 0,5 ставки посадового окладу) і процес реставрації йде повільними темпами.

Коштів на реставрацію іконостасу з держбюджету не виділяється і робота проводиться за рахунок надходжень від екскурсій та пожертв.

Частина ікон з іконостасу вже відновлені. Тож науково-методична рада заповідника прийняла рішення розмістити реставровані ікони з Іллінського іконостасу в експозиції. Тепер кожен бажаючий може завітати у Колегіум (на Валу), щоб оглянути старовинні ікони ХVІІІ ст.

http://naiz1.pp.net.ua/news/ikoni_illinskogo_ikonostasu_v_ekspoziciji_nacionalnogo_zapovidnika_chernigiv_starodavnij/2011-10-21-1025

Останні новини Чернігівщини

Чоловік відповідатиме перед судом за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян

Чоловік відповідатиме перед судом за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян 13:43

Під процесуальним керівництвом прокуратури Чернігівської області завершено досудове розслідування за фактом завідомо неправдивого повідомлення про загрозу безпеці громадян (ч. 1 ст. 259 КК України).

Упродовж доби вогнеборці ліквідували 9 пожеж у природних екосистемах

Упродовж доби вогнеборці ліквідували 9 пожеж у природних екосистемах 13:28

Упродовж минулої доби вогнеборці підрозділів Управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідували 9 пожеж, що виникли у природних екологічних системах на території Бахмацького, Бобровицького, Варвинського, Ічнянського, Прилуцького та Чернігівського районів.

Відбулось відкриття виставки Віктора Зінченка

Відбулось відкриття виставки Віктора Зінченка "З посмішкою про світ автомобілів" 13:05

17 жовтня в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки Віктора Зінченка «З посмішкою про світ автомобілів», присвяченої Дню автомобіліста.

British American Tobacco зупинила виробництво тютюнової продукції на заводі

British American Tobacco зупинила виробництво тютюнової продукції на заводі "В.А.Т.-Прилуки" 12:57

Компанія звернулася за допомогою до місцевої влади. Генеральний директор "В.А.Т.-Прилуки" Артем Скрипка заявив, що прийняті Верховною Радою поправки до законопроекту №1049 роблять виробництво сигарет нерентабельним.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:51

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.