Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 червня, 11:19:01

Ікони Іллінського іконостасу в експозиції Національного заповідника “Чернігів стародавній”

24.10.2011   08:33Агенцiя

В Іллінській церкві, пам’ятці архітектури домонгольського періоду, зберігся унікальний іконостас 1774 року, виконаний в стилі рококо. Він має зигзагоподібну форму, його поверхня розділена золоченими плоскими колонками корінфського ордеру, ікони розміщені на червоному фоні в обрамленні витончених рокайлевих золочених рам.

Маленькі царські врата різьблені і також золочені. Нині ікони реставрують і, на жаль, численні гості та мешканці Чернігова не мають можливості помилуватися красою старовинного іконостасу.

Ще в 2004 році фахівцями Державного науково-технічного центру консервації та реставрації пам’яток (м. Київ) на прохання Національного заповідника “Чернігів стародавній” було виконано обстеження конструкцій іконостасу та ікон Іллінської церкви.

Зокрема, виявлені значні ушкодження жуком-точильщиком (вони призвели до численних втрат фрагментів іконостасу), лущення левкасу на різьблених частинах іконостасу та взбугрення левкасу на деяких іконах.

Тоді було прийнято рішення здійснити консервацію і реставрацію іконостасу та ікон. Але, в Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній” лише два реставратори (до того ж, вони працюють на 0,5 ставки посадового окладу) і процес реставрації йде повільними темпами.

Коштів на реставрацію іконостасу з держбюджету не виділяється і робота проводиться за рахунок надходжень від екскурсій та пожертв.

Частина ікон з іконостасу вже відновлені. Тож науково-методична рада заповідника прийняла рішення розмістити реставровані ікони з Іллінського іконостасу в експозиції. Тепер кожен бажаючий може завітати у Колегіум (на Валу), щоб оглянути старовинні ікони ХVІІІ ст.

http://naiz1.pp.net.ua/news/ikoni_illinskogo_ikonostasu_v_ekspoziciji_nacionalnogo_zapovidnika_chernigiv_starodavnij/2011-10-21-1025

Останні новини Чернігівщини

Про реалії сьогодення, співпрацю зі ЗМІ та старт чергового обласного конкурсу журналістських робіт йшла мова під час зустрічі Ігоря Вдовенка із медійниками Чернігівщини

Про реалії сьогодення, співпрацю зі ЗМІ та старт чергового обласного конкурсу журналістських робіт йшла мова під час зустрічі Ігоря Вдовенка із медійниками Чернігівщини 10:12

У переддень відзначення Дня журналіста голова обласної ради Ігор Вдовенко за традицією поспілкувався із представниками медіаспільноти Придесення.

В області розширюватиметься виробництво енергії з альтернативних видів палива

В області розширюватиметься виробництво енергії з альтернативних видів палива 10:07

Зацікавленість у збільшенні обсягів виробництва тепла з альтернативних видів палива висловили всі учасники наради, яку перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний провів днями за участю керівників теплопостачальних підприємств.

Нелегкий пошук. У кого більше шансів знайти роботу під час карантину?

Нелегкий пошук. У кого більше шансів знайти роботу під час карантину? 09:56

Суттєве зменшення кількості вакансій та зростання чисельності безробітних – такі наслідки коронакризи для сфери зайнятості. Конкурувати за вільні робочі місця в області стало складніше, адже на кожне претендує 28 осіб проти 6-ти рік тому (за даними на 1 червня 2020).

Мінрегіон оприлюднив проекти майбутніх районів в Україні

Мінрегіон оприлюднив проекти майбутніх районів в Україні 09:41

Проект формату майбутніх районів – їхню кількість та склад по кожній області - Мінрегіон направив на погодження до центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій та асоціацій органів місцевого самоврядування.

На Чернігівщині державні виконавці стягнули майже 1,6 млн грн боргів по зарплаті

На Чернігівщині державні виконавці стягнули майже 1,6 млн грн боргів по зарплаті 09:35

З початку 2020 року фахівці юстиції Чернігівщини у примусовому порядку стягнули з підприємств області 1,6 мільйона гривень заборгованості по заробітній платі.

АНОНСИ ПОДІЙ