В Державному реєстрі нерухомих пам’яток України налічувалося 8756 об’єктів культурної спадщини Чернігівщини
Однією із складових культурної спадщини Чернігівщини та потенціалом розвитку туристичної галузі в області є визначні історичні місця і пам’ятки.
За даними Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації на кінець 2015 р. в Державному реєстрі нерухомих пам’яток України налічувалося 8756 об’єктів культурної спадщини Чернігівщини (ураховуючи ті, що входять до складу комплексів), із них п’яту частину віднесено до категорії національного значення, інші – місцевого.
Майже дві третини об’єктів складають археологічні пам’ятки, решта – історичні та монументальні.
З метою збереження культурної спадщини у 2015р. установлено 8 зон охорони навколо окремих пам’яток та 16 – навколо комплексів, укладено 207 охоронних договорів, 576 пам’яток пройшли інвентаризацію.
На початок минулого року 516 пам’яток потребували проведення ремонтно-реставраційних робіт. За рік ремонтні роботи було завершено на 288 об’єктах, ще на 187 їх завершення перенесено на наступний рік.
На всі види ремонтно-реставраційних робіт та інші заходи з охорони культурної спадщини у 2015р. асигновано та освоєно 1,6 млн. грн.
Більшість коштів (70%) виділено з місцевого бюджету, решта – з інших джерел.
Останні новини Чернігівщини
Успіх чернігівської спортсменки на чемпіонаті України 16:34
З 27 до 29 квітня у Києві відбувся Чемпіонат України з настільного тенісу серед спортсменів до 18 років з порушеннями слуху.
Знімала військовозобов’язаних з обліку в реєстрі «Оберіг»: поліція Чернігівщини повідомила про підозру військовослужбовиці ТЦК та СП 14:09
На Чернігівщині поліцейські викрили схему незаконного ухилення від військової служби, яку організувала військовослужбовиця одного з районних ТЦК та СП. Підозрювана мала доступ до автоматизованої системи «Оберіг» та знімала військовозобов’язаних з обліку.
Чернігівська політехніка поповнилася обладнанням для підготовки реабілітологів 10:52
Національному університету «Чернігівська політехніка» передали допомогу від Благодійного фонду «Help-Ua».
У Киселівській громаді Чернігівського району запрацювала поліцейська станція 09:21
У селі Вознесенське Киселівської громади Чернігівського району розпочала роботу нова поліцейська станція. Відтепер безпековою ситуацією та потребами понад 5 тисяч жителів громади опікуватиметься поліцейський офіцер Олександр Волковський.