"Зустріч з цікавою людиною". Новий проект у Сосницькому музеї О.Довженка
Цього року в музеї Олександра Довженка започатковано новий музейний проект , що носить назву «Зустріч з цікавою людиною». Його мета – знайомство сосничан з непересічними особистостями нашого краю, спілкування з ними; популяризація народних мистецтв, літератури, розвиток інтересу до власних спадщини, історії та культури.
![](/uploads/13766-m.jpg)
Перша зустріч – символічна. Гостем музею стала відома у Сосниці людина, яка займається нетиповим для жінок ремеслом – бджільництвом – Катерина Георгіївна Кальченко. Свого часу член Національної спілки письменників України Микола Адаменко лагідно назвав поетесу «бджолиною матір’ю» за її любов до працьовитих комах, за уміння цю любов перенести в словесну форму. Символізм же у тім, що бджола для Сосницького краю – особлива комаха, це демонструє й герб району, де зображений вулик з бджолами і кінострічка (а це вже символ музею Довженка).
- Що про себе розказати? Я – жінка, мати, дружина. Трішки екзотична, бо маю незвичний фах – я пасічниця! – так почала розповідь про себе Катерина Георгіївна, яка прийшла на зустріч з членами літературної студії «Дивослово», що діє при Сосницькій ЗОШ І-ІІ ступенів. Цю студію для зацікавлених поезією школярів організувала і веде вчителька Олександра Бушай.
- Чи думала я, що буду пасічником? Ні. З дитинства тяглась до музики, пісні, грала на гітарі, яка й досі є у мене. Але життя зробило цікаву пропозицію і я не встояла, відтак з 1975 року, як завершила навчання, і до сьогодні займаюсь бджільництвом. Чи думала, що стану поетесою? Теж ні. Однак знову поворот життя: взялася за перо, виконуючи прохання матері, що пережила трагедії війни і втратила в білоруських болотах двох дітей та бабусю – цей страшний спомин болів і просився назовні. Отой біль своєї родини я й виплеснула через поезію. То – мої перші літературні спроби. Після них були інші, було знайомство з літературно-мистецькою студією «Убідь» та письменниками Сосниччини, області, України. Було літературне самовизначення і – як результат – видавництво власних збірок. Насьогодні маю три друковані збірки. До видання готується ще одна. Поезія і природа – то колиска душі моєї…
Присутні із задоволенням слухали автобіографічну розповідь поетеси, її поезії, діти читали власні вірші і радилися з Катериною Георгіївною щодо мистецтва віршування. А потім ласували акацієвим медом у стільниках, яким їх пригостила поетеса-бджолярка.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.