Що записано в книгу життя: у музеї-заповіднику М.Коцюбинського відбулася четверта зустріч з проекту "Імпрези у Коцюбинського"
25 березня затишна оселя Михайла Коцюбинського зібрала до себе прихильників завжди актуальних класичних музичних творів і яскравого влучного слова письменника, адже цього дня відбулася четверта зустріч у межах літературно-мистецького проекту «Імпрези у Коцюбинського».

Традиційно під час заходу поєдналися літературна і музична сюжетні лінії, котрі на рівні чуттєвого сприйняття стали своєрідним відлунням одна одної. «Що записано в книгу життя» - саме ця новела М.Коцюбинського прозвучала під час заходу у виконанні автора і незмінного ведучого проекту вченого секретаря музею Дмитра Мельниченка. Доволі складний для сприйняття твір, зокрема в чуттєвому та смисловому плані, обраний цього разу для прочитання, мимоволі підштовхував учасників дійства – гостей та артистів – до роздумів над глибиною людських взаємин, передумовами, що штовхають людину на вчинки, котрі часом суперечать не лише загальноприйнятим нормам, але і її власним переконанням.
Трагізм літературного сюжету підкреслювався і напруженістю та глибокою емоційністю музичних композицій, що прозвучали на заході. Експромти №1 та №2 ор.12 О.Скрябіна, музичний момент №4 сі минор С.Рахманінова, вальс фа мінор Ф.Шопена, романс О. Даргомижського «Мне грустно» на слова М.Лермонтова, «У моря» Е.Гріга на слова Г.Гейне, «Ave Maria» Дж.Каччіні, «Dignare» Г.Генделя, «Богоматерь в городе» Г.Свиридова на слова О.Блока, аріозо короля Рене з опери «Іоланта» П.Чайковського, переплітаючись з літературним текстом М.Коцюбинського, створили на заході неймовірну атмосферу, в якій поєднався цілий коктейль переживань, викликаних музикою і текстом новели. Традиційно творцями музичного сюжету зустрічі стали студенти Чернігівського музичного училища ім.Л.М.Ревуцького Антон Ярема (вокал), Анастасія Буряк (вокал), Олексій Лащ (вокал), Ірина Шорохова (рояль), Юлія Музиченко (рояль), Марія Циганова (рояль).
Не зрадив своїй традиції дивувати публіку і студент музичного училища ім. Ревуцького Артем Бриль. Цього разу він не лише радував глядачів майстерним виконанням класичних композицій, але й продемонстрував неабиякий вокальний талант. Крім того, під час зустрічі у його виконанні прозвучала інструментальна імпровізація для фортепіано власного авторства.
Своєрідним обрамленням до зустрічі стала «Пісня про матір» (сл. Б.Олійника, муз. О.Морозова), яку натхненно виконав Антон Ярема.
Наостанок, автор проекту Дмитро Мельниченко розповів про трагічний фінал новели, який був прописаний М.Коцюбинським у першій редакції твору і згодом змінений самим письменником на більш обнадійливий. Разом з тим він побажав присутнім не втрачати віру в краще, в добро, в оточуючих, адже поки в нас живе надія, ми і залишаємося людьми.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.
Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37
30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.
Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54
1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».
Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33
Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.