Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 травня, 01:20:29

Книга про найдавніший у Східній Європі храм вийшла у Чернігові

05.10.2011   15:41Агенцiя

У Національному архітектурно-історичному заповіднику "Чернігів стародавній" презентовано книгу "Спас Чернігівський".

У Національному архітектурно-історичному заповіднику "Чернігів стародавній" презентовано книгу про один з найдавніших у Східній Європі храм - Спасо-Преображенський собор ХІ ст., розташований на території колишнього дитинця. Науково-популярне ілюстроване видання вийшло під назвою "Спас Чернігівський" і присвячене 975-й річниці першої літописної згадки про собор.

"У книзі, підготовленій нашими науковими співробітниками, відображено історію собору, подано його докладний художньо-стилістичний аналіз, підкреслено значення Чернігівського Спаса для української культури і культури східного християнства в цілому", - повідомив вчений секретар заповідника Сергій Черняков.

Презентація "Чернігівського Спаса" - лише один із заходів з відзначення вищезгаданої дати. Окрім нього, ювілейна програма включає в себе проведення виставок фотографії та архівних документів про собор, молебнів, міжнародної наукової конференції, урочистого зібрання, спецпогашення блоку ювілейних марок та конвертів.

Довідка. Спасо-Преображенський собор у Чернігові своєю давністю поступається лише Десятинній церкві Стольного Києва, але, на відміну від останньої, до нашого часу дійшов фактично без змін. Будівництво храму було розпочато приблизно в 1033-1034 роках за розпорядженням першого відомого за літописами чернігівського князя Мстислава Володимировича. Тривалий час собор був головною суспільно-політичною спорудою міста, князівства та губернії. Тут проходили святкові церемонії, укладалися договори, зберігалися відзнаки військової слави.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1046413

Потапчук Наталія, УКРІНФОРМ

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові громадський транспорт з 1 червня поновлює роботу в повному обсязі, тимчасові перепустки скасовуються

У Чернігові громадський транспорт з 1 червня поновлює роботу в повному обсязі, тимчасові перепустки скасовуються 17:49

У Чернігові скасовуються тимчасові посвідчення на проїзд у громадському транспорті. Таке рішення ухвалив виконком Чернігівської міської ради.

Автоматизований ваговий контроль - запорука збереження автошляхів Чернігівщини

Автоматизований ваговий контроль - запорука збереження автошляхів Чернігівщини 15:52

27 травня голова ОДА Андрій Прокопенко провів зустріч з Головою Державної служби України з безпеки на транспорті Олександром Погорілим та його заступником Микитою Лагуніним.

Рятувальники ДСНС підбили підсумки роботи за 5 місяців

Рятувальники ДСНС підбили підсумки роботи за 5 місяців 15:03

28 травня у Чернігові в режимі відеоконференції відбулась службова нарада під головуванням начальника обласного Управління ДСНС полковника служби цивільного захисту Романа Гордового, під час якої підбиті підсумки роботи оперативно-рятувального гарнізону за 5 місяців поточного року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини