Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 листопада, 03:07:00

У Батурині відбувся І Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва "Територія талантів"

14.12.2015   10:15

Нещодавно вперше в історії Батурина, з метою виявлення найбільш талановитих і перспективних хореографічних колективів України та відкриття нових імен і талантів в галузі хореографічного мистецтва, в Батуринському будинку культури відбувся І Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва "Територія талантів — 2015".

Організатор проекту - танцювальний центр "Територія твого танцю" під керівництвом Ірини Баштан. Захід відбувся за підтримки депутата Чернігівської обласної ради Надії Петрівни Міклухо-Маклай, Батуринської міської ради та Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця».

Відгукнулися взяти участь у фестивалі 17 танцювальних колективів з восьми міст Чернігівської, Сумської, Київської та Житомирської областей. У фестивалі-конкурсі взяли участь учасники віком від 4 до 30 років.

Зібралося так багато бажаючих підтримати юних талантів.

Журі конкурсу представляли: заслужений діяч культури України, кандидат мистецтвознавства, професор кафедри хореографії Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв, головний балетмейстер державного академічного хору ім. Григорія Верьовки Шкоріненко Валерій; генеральний директор Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця», заслужений працівник культури України Реброва Наталія; балетмейстер-постановник, керівник танцювального центру «Територія твого танцю», організатор фестивалю-конкурсу «Територія талантів - 2015» Баштан Ірина; методист – викладач вищої категорії Ніжинського училища культури і мистецтв ім. Марії Зіньковецької Марченко Микола.

Впродовж конкурсу поважне журі проглянуло 50 танцювальних номерів.

Щиро розчулив всіх присутніх виступ наймолодших (3-4 роки) учасників фестивалю - учнів студії сучасного танцю «Vivа» з м.Бахмач.

Окремі номери: «Сватання Голохвастова» (хореографічий колектив «Спалах», м.Ніжин), «Лемківська полька» (хореографічий колектив «Експресія», м.Ніжин) та «Щедрий вечір» (хореографічий колектив «Спалах», м.Ніжин) вразили глядачів своєю оригінальністю постановки, артистизмом, творчим задумом та костюмами.

Найвражаючим і приголомшуючим виступом фестивалю-конкурсу став номер «Ой синку, мій сину» у виконанні хореографічного колективу «Devant» (м.Ніжин), який змусив всіх присутніх аплодувати стоячи із сльозами на очах. Однозначно, на думку як і журі, так і глядачів, цей виступ абсолютно заслужено і справедливо отримав найвищу нагороду конкурсу— гран-прі, кубок та грошову винагороду.

На завершенні конкурсу було оголошено подяки всім керівникам танцювальних колективів, хто доклав зусиль і довів, що танець може розкрити душу, внутрішній світ кожного учасника, не дивлячись на вік.

Після хвилюючого дня всі учасники фестивалю, які так професійно продемонструвати свої таланти на славу України, мали можливість ознайомитися з найважливішою сторінкою її історії - Гетьманським Батурином.

Спільним рішенням організаторів, журі та учасників фестивалю стало - "Територія талантів" постійним місцем своєї прописки затверджує Батурин!

Останні новини Чернігівщини

Різдвяний піст, або Пилипівка: тривалість, обмеження у їжі, прикмети та повір’я

Різдвяний піст, або Пилипівка: тривалість, обмеження у їжі, прикмети та повір’я 11:44

Різдвяний піст щорічно розпочинається 28 листопада, а закінчується на Святвечір – 6 січня. Триває він 40 днів, тому однією з його назв є Мала Чотиридесятниця (Великою є Чотиридесятниця перед Великоднем).

9 ідей, як прикрасити дім до різдвяних свят своїми руками 11:39

Щоб зустріти різдвяні свята у всеозброєнні, потрібно вже восени починати думати про прикрашання будинку. Гірлянди, свічники, різдвяні вінки, ялинка з дощику або гілок – все це створює казковий настрій, змушує вірити в диво і чекати свят з нетерпінням.

Смачні рецепти вихідного дня: новорічне печиво

Смачні рецепти вихідного дня: новорічне печиво 11:23

Пеките имбирное, яблочно-карамельное, шоколадное печенье всевозможных форм, украшайте глазурью, дарите друзьям или вешайте на ёлку. Если, конечно, сможете устоять и не съесть всё сразу.

Гороскоп на наступний тиждень 30 листопада - 6 грудня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 30 листопада - 6 грудня 2020 року 11:03

Тиждень починається з повного місяця, він же напівтіньове місячне затемнення на висхідному місячному вузлі в знаку Близнюки 30 листопада об 11:43 за київським часом, яке відкриває коридор затемнень осінь – зима 2020. Місячне затемнення вносить спотворення в чуттєву сферу, в особисті взаємини, знижує інстинкт самозбереження. Нове входить в наше життя, з'являється необхідність оновитися і залишити старе.