Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 червня, 15:31:49

Вшанування пам’яті Марії Магдалени Мазепини

07.12.2015   13:23

Восени 1707 року відійшла у вічність Марія Магдалена Мазепина - жінка, ім’я якої, поряд з іменем її сина - гетьмана Івана Мазепи, назавжди вкарбоване в українську історію. Вона не тільки сформувала особистість гетьмана, а й все життя була його дорадницею і берегинею!

2 грудня колектив нашого заповідника вшанував пам’ять про цю славетну жінку науково-просвітницьким заходом «Марія Магдалена Мазепина – мати славетного гетьмана» в палаці К. Розумовського. На захід були запрошені учні старших класів Батуринської загальноосвітньої школи, працівники закладів культури та жителі міста Батурин.

Головна ідея заходу – показати стосунки матері Марії Мазепини зі своїм сином на початку становлення його політичної кар’єри. Цей задум був розкритий за допомогою постановки п’єси за мотивами історико - пригодницького роману «батька українського театру» Михайла Старицького «Молодість Мазепи», який з відомих причин зовсім недавно повернувся із забуття до широкого читача (1997 р.), про що розповіла ведуча заходу Марія Заплішна.

Постановка п’єси викликала неабиякий інтерес гостей заходу. Майстерно зіграні ролі науковцями нашого заповідника Мариною Хармак, Федорем Юхно, Денисом Кочкаловим якнайкраще розкрили образи головних героїв роману.

Атмосферу, що панувала на сцені, яскраво підсилили музичні твори, які супроводжували спектакль: канти Дмитра Туптала «Ти єси, Ісусе», «Похвалу принесу», третя пісня Еллєн із поеми «Діва озера», відома широкому колу як «Аве Марія» Франца Петера Шуберта.
 
Особливо проникливо прозвучала пісня на слова Івана Мазепи «Ой, горе тій чайці» у виконанні Катерини Парфененко, яку слухали затамувавши подих. Промовистими були слова поезій «Присвята Марії Мазепині» у виконанні наукового співробітника заповідника Юлії Сіренко (вона ж - автор) та уривку із поеми Володимира Сосюри «Мазепа» у виконанні зберігача фондів Оксани Новік, слова якої адресовані кожному з нас: «Тепер я знаю що робити! Я розкажу, чиї ми діти, Я возведу ясні міста… Нас поведе вперед любов, Любов і слава золота!».

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині СБУ викрила поплічника окупантів, який у соцмережах виправдовував збройну агресію рф

На Чернігівщині СБУ викрила поплічника окупантів, який у соцмережах виправдовував збройну агресію рф 13:18

Співробітники Служби безпеки України викрили мешканця одного з прикордонних населених пунктів Чернігівщини, який у соцмережах виправдовував збройну агресію рф.

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 27 червня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 27 червня 13:03

У Чернігівській області 27 червня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

Перше засідання робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Ніжинської територіальної громади

Перше засідання робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Ніжинської територіальної громади 12:35

27 червня відбулося засідання робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Ніжинської територіальної громади.

Спеціальна економічна зона для Чернігівщини: законопроєкт писатимуть спільно з бізнесом

Спеціальна економічна зона для Чернігівщини: законопроєкт писатимуть спільно з бізнесом 12:23

На Чернігівщині працюватиме спеціальна робоча група з економічного відновлення області.

За добу на Чернігівщині виявлено 372 вибухонебезпечні предмети — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 28 червня

За добу на Чернігівщині виявлено 372 вибухонебезпечні предмети — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 28 червня 11:51

За добу групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 15 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 372 такі предмети.