У музеї М. Коцюбинського вшанували пам’ять жертв Голодомору
25 листопада у літературно-меморіальному музеї-заповіднику М. Коцюбинського відбувся вечір-реквієм «Хто знав, хто вів смертям і втратам лік» з нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору.

Події 1932-1933 років – це не лише жахлива сторінка української минувшини, адже їх наслідки відчуваються у нашій країні і досі. Саме тому проблема пам’яті про Голодомор, розуміння його передумов і наслідків особливо актуальна з огляду на події сьогодення.
Про ці трагічні роки в історії нашого народу сказано немало. Під час заходу глядачі мали змогу не лише більше дізнатися про злочини сталінського режиму з історичних довідок, але й переглянути документальний фільм «Великий злам» з циклу «Невідома Україна» та фрагменти художнього кінофільму «Голод-33», знятого за мотивами роману В. Барки «Жовтий князь».
По-особливому трагізм подій, що відбувалися у 30-х роках ХХ століття, знайшов своє відображення у літературі та музиці. І саме поезія і проза українських митців та потужні музичні твори Є. Станковича та М. Скорика справили на глядачів надзвичайне враження.
«Ніхто не має права забути!» - цією фразою ведуча заходу, завідуюча відділом музею Олена Сазонова акцентувала увагу присутніх на тому, що наш обов’язок – берегти пам’ять про мільйони українців невинно убієнних тоталітарним режимом, і в знак цього 28 листопада о 16.00 долучитися до всеукраїнської хвилини мовчання та акції «Запали свічку пам’яті».
Яскравим доповненням до сказаного під час заходу стала виставка бібліотечних матеріалів, переглянувши які присутні могли більше дізнатися про масштаби і наслідки Великого Голоду на теренах нашої Батьківщини.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).