Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 березня, 23:23:34

Презентовано "Криваві землі". ВІДЕО

13.11.2015   08:55Агенцiя

Кривавими землями Європи між Гітлером і Сталіним назвав територію від Балтійського до Чорного моря американський історик Тімоті Снайдер. Презентація його бестселера 2010-го року, перекладеного російською мовою, пройшла в обласній бібліотеці імені Короленка.

Книга професора-історика Єльського університету «Криваві землі: Європа між Гітлером і Сталіним» побачила світ у 2010-му році. З того часу вона витримала 29 видань 26-ма мовами світу. Український друк побачив світ ще у 2011-му. Тепер – черговий український наклад, але вже російською мовою. В Росії книгу видавати не стали.

У своїй роботі Тімоті Снайдер досліджує європейську історію між 1933-м і 1945-м роками, коли на цих самих «кривавих землях» було знищено мільйони людей. Український Голодомор, сталінський терор, Голокост, нацизм, етнічні чистки – результат зіткнення двох рівною мірою тоталітарних, злочинних машин. Історики вважають, що наукове значення роботи американського дослідника важко переоцінити.

Російську версію книги «Криваві землі: Європа між Гітлером і Сталіним» видавці безкоштовно розповсюджуватимуть в російськомовних регіонах – аби подолати усталені стереотипи щодо вітчизняної історії. В умовах нинішньої війни — річ актуальна.


 


 

Останні новини Чернігівщини

Утвердження української національної та громадянської ідентичності: на чому фокусується Чернігівщина 16:21

Перше цього року засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності провів днями заступник голови ОДА Іван Ващенко.

«Іноді люди просто не знають, з чого почати»: як працює фахівчиня із супроводу ветеранів та ветеранок Світлана Улянченко на Чернігівщині 15:40

Повернення з фронту — це початок нового етапу, у якому поруч із відновленням життя з’являється багато практичних питань: оформлення документів, отримання статусу, доступ до лікування, соціальних гарантій і виплат.

Як на Чернігівщині впроваджують реформу шкільного харчування 15:17

На Чернігівщині триває активна фаза впровадження обласної програми реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року, ініційованої Першою леді Оленою Зеленською

На Прилуччині поліцейські вилучили у зловмисника масштабні схрони з арсеналом зброї, боєприпасів та вибухівки 14:37

Оперативники та слідчі Прилуцького районного відділу поліції спільно з колегами управління карного розшуку та співробітниками відділу оперативно-пошукової роботи Північно-Центрального міжрегіонального управління Міністерства Юстиції викрили місцевого мешканця, причетного до незаконного обігу боєприпасів, та вилучили із трьох облаштованих ним схронів значний арсенал зброї: ящики з набоями до автоматичної зброї, гранатомети та тротилові шашки.

Від бізнесу до екології: про ключові напрямки соціально-економічного розвитку Чернігівщини – з профільним міністром 14:06

Економічні потреби регіону, працевлаштування ветеранів, агропромисловість, природоохоронні заходи – ключові теми робочої зустрічі команди ОВА з Олексієм Соболевим, міністром економіки, довкілля та сільського господарства України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини