Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 серпня, 02:30:45

Творча зустріч "У сузір’ї кобзи та ліри" з Василем Нечепою

12.11.2015   08:19Агенцiя

9 листопада – Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва і День української писемності та мови.

Дуже символічно, що саме в цей день у великій читальній залі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбулася творча зустріч «У сузір’ї кобзи та ліри» з чернігівським кобзарем-лірником, лауреатом Національної премії ім. Т.Г. Шевченка, Народним артистом України Василем Нечепою.

Гру на кобзі й лірі артист опановував у майстра світової слави Олександра Корнієвського, який був учнем славетного кобзаря Терентія Пархоменка.

Василь Нечепа – унікальний співак-музикант, нині єдиний представник старосвітської чернігівської кобзарської школи, яку Гнат Хоткевич, загальновизнаний авторитет з історії кобзарства, вважав найдавнішою в Україні. Він – прямий спадкоємець і продовжувач творчості Т. Пархоменка та його учня – лірника О. Гребеня.

Василь Григорович – автор і виконавець концертних програм «Пісні з берегів зачарованої Десни», «Чумацький шлях», «Чого в сльозах калина», «Материні пісні» та ін., з якими він виступав в Україні та країнах Європи, Азії, Північної Америки, Австралії. Багато з них записані на компакт-диски.

Поспілкуватися з талановитим земляком прийшли студентська молодь міста та шанувальники його творчості. Митець любить проводити свої зустрічі саме в бібліотеці, бо це, на його думку, найважливіший культурно-просвітницький центр. Він співпрацює не тільки з бібліотеками України, а й Європи та Америки, представляючи українську культуру та традиції на міжнародній арені, «даруючи «слово Шевченка» по всьому світу». До ювілею Великого Кобзаря артист провів понад 200 концертів.

Свою розповідь про величну українську історію співак доповнював патріотичними піснями. Коли слухаєш спів кобзаря, відчуваєш себе вільним українцем (що дуже актуально на сьогодні), який з надією дивиться в майбутнє.

Спілкування пройшло у вигляді уроку-настанови для молоді. Кобзар закликав пишатися своїм корінням, не забувати історію, пізнавати культуру і примножувати духовні багатства своєї Батьківщини. Всі присутні виконали гімн України.

Останні новини Чернігівщини

Теревені про освіту:

Теревені про освіту: "Заходимо у клас у воєнний час: офлайн чи онлайн" 20:43

17 серпня в Чернігові стартував новий проєкт від ГО "ЖІНОЧИЙ ФОРМАТ" - "Теревені" - майданчик для обговорення у легкій формі складних тем. Перша зустріч - "Теревені. Про освіту" зібрала учасників у затишному ресторані "Старий Чернігів" за обговоренням "Заходимо у клас у воєнний час: офлайн чи онлайн".

Посол Британії відвідала постраждалий від війни Чернігів

Посол Британії відвідала постраждалий від війни Чернігів 20:35

Велика Британія відіграє важливу роль у підтримці України в цих надзвичайно складних умовах, спровокованих російським військовим вторгненням.

Члени виконкому НОК України у Чернігівській області обговорили нагальні спортивні питання

Члени виконкому НОК України у Чернігівській області обговорили нагальні спортивні питання 20:28

17 серпня у Чернігові відбулось засідання виконкому відділення Національного олімпійського комітету України у Чернігівській області.

Про проблеми громад — безпосередньо у громадах: В’ячеслав Чаус з робочим візитом у Новгород-Сіверському районі

Про проблеми громад — безпосередньо у громадах: В’ячеслав Чаус з робочим візитом у Новгород-Сіверському районі 20:20

Про проблеми громад Новгород-Сіверського району та шляхи їх розв’язання начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом з керівниками районних військових адміністрацій, деякими керівниками структурних підрозділів ОВА спілкувався 16 серпня з очільниками ТГ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини