У музеї М. Коцюбинського відкрилася виставка присвячена 80-річчю з дня відкриття музейної експозиції
8 листопада літературно-меморіальний музей-заповідник М. Коцюбинського відзначив 80-річчя з часу відкриття музейної експозиції.
Саме цій визначній для закладу даті присвячені нові матеріали, що доповнили існуючу музейну експозицію.
Власне історія закладу починається з 15 вересня 1934 року, коли було прийнято постанову облвиконкому про заснування музею Михайла Коцюбинського у садибі, де свого часу мешкав письменник та його родина. Тоді ж директором музею було призначено Хому Михайловича Коцюбинського – молодшого брата видатного українського митця.
Свого часу він працював над заснуванням музею М. Коцюбинського у Вінниці. Разом з дружиною Катериною Яківною та донькою Михайлиною він переїжджає до Чернігова, де і починається копітка робота зі створення музею.
Останні новини Чернігівщини
Зимові канікули в школах Чернігова продовжено до 16 січня 13:02
У закладах загальної середньої освіти Чернігова зимові канікули продовжено до 16 січня 2026 року включно.
Грант до 1 млн грн для креативних індустрій 11:33
Таку можливість українцям надає програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».
Голова Чернігівської ОВА зустрівся з Послом Китаю в Україні 11:15
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Ма Шенкунем.
В області за понад шістьма тисячами заяв нараховано більш ніж 2,5 мільярда гривень компенсацій за пошкоджене та знищене житло 10:36
Жителі Чернігівщини за період реалізації державної програми «єВідновлення» з надання компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло подали більш ніж 8,5 тисячі заяв. З них за понад шістьма тисячами нараховано компенсацій на загальну суму понад 2,5 мільярда гривень.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:33
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 2 особи постраждало.