Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 10 серпня, 11:51:03

В Сосницькому музеї О.П.Довженка проведено день поезії "Борис Олійник – поет і громадський діяч"

26.10.2015   12:25

В Сосницькому музеї О.П.Довженка був проведений день поезії «Борис Олійник – поет і громадський діяч» до 80-річчя від дня його народження.

У цей день музей відвідали учні ІІІ курсу Сосницького аграрного ліцею. Гості переглянули відеоролик «Борис Олійник», в якому окреслено факти біографії поета, журналіста і громадянина, а науковий співробітник музею Оксана Плитник доповнила ці відомості деякими новими фактами.

Були продекламовані вірші різного тематичного спрямування, відбулося їх обговорення. Особливу увагу було приділено віршам про матір, адже у творчості поета вони займають значне місце. Ці поезії мають велику емоційну насиченість і викликають сильні почуття любові і тривоги за найріднішу у світі людину. Недарма більшість із них покладені на музику і не вибувають з репертуару українських виконавців.

Говорячи про Олійника – громадського діяча, було підкреслено його активну життєву позицію, участь у суспільних процесах. Зокрема, його виїзди в гарячі точки міжетнічних конфліктів колишнього Союзу, в Чорнобильську зону, реакцію на всі події.

Також було згадано, що саме Борис Олійник першим на державному рівні 1988 року в Кремлі підняв питання про Голодомор в Україні 1932 – 1933 років та запропонував створити «Білу книгу» про чорні діла цих років.

Завершився захід читанням та обговоренням вірша «Європі». Думки щодо цього вірша розділилися. І це свідчило про те, що Борис Олійник – насправді талановитий поет, який піднімає актуальні питання, які хвилюють кожного.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівській області правоохоронці виявили сховок ворожої зброї та боєприпасів

У Чернігівській області правоохоронці виявили сховок ворожої зброї та боєприпасів 09:08

На Чернігівщині, поблизу кордону з білоруссю, прикордонники спільно з Національна поліція України, вибухотехніками та кінологами виявили схрон зброї, що залишили окупанти.

Безпечне літо: в Семенівській громаді поліцейські проводять профілактичні зустрічі з дітьми

Безпечне літо: в Семенівській громаді поліцейські проводять профілактичні зустрічі з дітьми 09:06

Співробітники ювенальної превенції проводять активну превентивну роботу в Семенівській громаді. Під час спілкування з дітьми поліцейські детально роз’яснюють їм правила безпеки під час літнього дозвілля.

Власники пошкоджених/зруйнованих приватних будинків отримають матеріальну допомогу з міського бюджету Чернігова

Власники пошкоджених/зруйнованих приватних будинків отримають матеріальну допомогу з міського бюджету Чернігова 08:57

40, 20 або 10 тисяч гривень зможуть отримати чернігівці, які є власниками приватних житлових будинків, що постраждали під час активних бойових дій.

10 серпня - цей день в Україні і світі

10 серпня - цей день в Україні і світі 08:52

10 серпня у світі відзначають день лева, день біодизелю. У Латвії - день вогню, Національний день в Еквадорі та день ветеранів в Індонеції, також сьогодні відзначають День гаражних розпородажів, а в Італії вшановують Святого Лаврентія з Уеска.

У Чернігові з 20 серпня стартує проєкт «Єдині», який допоможе перейти в спілкуванні на українську мову

У Чернігові з 20 серпня стартує проєкт «Єдині», який допоможе перейти в спілкуванні на українську мову 18:14

Чернігів приєднався до реалізації мовного проєкту «Єдині», головним напрямком якого є підтримка тих, хто має бажання перейти в спілкуванні на українську мову. Стартує він у нашому місті 20 серпня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини