Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 серпня, 22:41:46

Літній майданчик обласної бібліотеки ознайомив з історією місцевого самоврядування

01.08.2015   12:19

Літній читальний майданчик Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка 29 липня залучив чернігівців та гостей міста до знайомства з актуальною нині темою – історією місцевого самоврядування і, зокрема діяльністю земських установ – органів місцевого самоврядування Чернігівської губернії другої половини ХІХ-початку ХХ ст.

Працівники відділу краєзнавства провели ряд індивідуальних бібліографічних бесід-оглядів, в ході яких розповідали про губернське та повітові земства Чернігівщини, їх культурно-освітні заклади, про тих, кого називали „земцями” – провідних діячів Чернігівського земства.

Слід зазначити, що тема спілкування була обрана не випадково, адже 5 липня виповнилося 180 років від дня народження Олександра Амфіяновича Тищинського (1835-1896) – відомого земського діяча, одного з фундаторів Чернігівської громадської бібліотеки (нині ОУНБ ім. В.Г.Короленка), уродженця с.Голубичі Ріпкинського р-ну, а 6 липня, 150 років тому, народився Олексій Олександрович Свєчин (1865-1929) – відомий земський та громадський діяч, благодійник, голова Чернігівської губернської земської управи. Певний час був головою правління Чернігівської громадської бібліотеки (нині ОУНБ ім. В.Г.Короленка). Мав маєтності у с.Тупичів Городнянського пов. 150 років тому, 25 вересня 1865 року, відбулось перше засідання Чернігівського губернського земського зібрання, що стало заключним акордом у створенні земських установ, як органів місцевого самоврядування Чернігівської губернії.

Зацікавлення майбутніх користувачів книгозбірні викликали книги В.Бойка, Д.Казімірова, С.Леп’явка „Владні інституції Чернігово-Сіверщини” (Чернігів, 2014), „Духовна скарбниця краю. Вип.1. Від громадської – до універсальної наукової бібліотеки” (Чернігів, 2002), В.Половця „Федір Михайлович Уманець” (Чернігів, 2006), О.Рахна „Чернігівські земці” (Чернігів, 2009), Л.Студьонової ”Чернігівське повітове земство” (Ніжин, 2003) та ін. Адже історичний досвід та доробок, напрацьований у другій половині ХІХ-на початку ХХ ст. земськими установами повинні бути в основі децентралізації та реформ самоврядування, що відбуваються нині в Україні.

Бажаючі чернігівці та гості нашого міста долучились до числа користувачів бібліотеки.
 

Останні новини Чернігівщини

Захисники Чернігова: «Козак», бо прізвище Запорожець

Захисники Чернігова: «Козак», бо прізвище Запорожець 21:21

У перший день повномасштабної війни він забирає дружину з пологового будинку, після відразу збирається до війська.

У Сновській територіальній громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція

У Сновській територіальній громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 21:04

Сьогодні начальник Головного управління Нацполіції в Чернігівській області Володимир Нідзельський відкрив поліцейську станцію у селі Тур’я Корюківського району.

Чернігівська поліція розслідує обставини загибелі неповнолітнього на території школи

Чернігівська поліція розслідує обставини загибелі неповнолітнього на території школи 20:46

Сьогодні близько 17-ї години до поліції надійшло повідомлення про те, що на території однієї з чернігівських шкіл виявили померлим неповнолітнього.

На Чернігівщині виявили схрон російських окупантів

На Чернігівщині виявили схрон російських окупантів 19:40

Під час спільного проведення контрдиверсійних заходів військовослужбовці Північного об’єднання Нацгвардії, Державної прикордонної служби та працівники Нацполіції виявили арсенал прихований російськими окупантами.

Чернігівські самбістки вибороли сім нагород на чемпіонаті України

Чернігівські самбістки вибороли сім нагород на чемпіонаті України 19:32

Чернігівські спортсменки вибороли сім нагород на чемпіонаті України серед чоловіків та жінок з боротьби самбо, що днями завершився у Києві.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини