Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 25 вересня, 07:45:40

Що нового в "Літературному Чернігові"?

24.07.2015   09:31Агенцiя

У другому номері журналу за цей рік (№ 2 (70), 2015) подано поезії Олени О’Лір, Богдана Бастюка, Вячеслава Дьоміна, Любові Карпенко, Володимира Пащенка, а також поетів із Росії — евена Андрія Кривошапкіна та якута Івана Мигалкіна у перекладах Сергія Дзюби.

Проза представлена оповіданнями Олександра Забарного «Брати», Володимира Фриза «Повернення в юність», Віталія Леуса «Не того поля ягода», уривком із роману Віктора Божка «Небезпечний і незборимий». Із циклом новел дебютує Богдана Вознюк.

У літературознавчих студіях часопис друкує статті Ніни Кочубей «Маленький крок на «вічнім шляху до Шевченка», Надії Савчин «Сюжетно-образна структура оповідань і новел Михася Ткача», Петра Сороки «Багатогранність творчого таланту: штрихи до мистецького силуету Левка Різника».

У рубриці «Твори українців за кордоном» кандидат історичних наук Тамара Демченко розмірковує над виданою в Чернігові книжкою «Моє життя» нашого земляка Павла Пришиби, який завершив своє «ходіння по муках» у США. В рубриці «Українознавство» Микола Ткач досліджує соціокультуру діяльності традиційних молодіжних об’єднань.
До письменницьких ювілеїв часопис друкує статті Володимира Кузьменка «Розкрилля таланту» (про Любов Пономаренко) та Михася Ткача «Творець різножанрових романів» (про Олексія Брика).

Журнал рецензує збірку лірики Володимира Сапона «Мама Ніна із Ніневії», монографію Оксани Гарачковської «Дивосвіт української літературної казки другої половини ХХ століття» та збірник «Обрядовий музичний фольклор Середньої Наддніпрянщини: жанрово-регіональна антологія».

На обкладинці часопису вміщено кольорову світлину альтанки Глібова в Седневі.

Журнал надруковано за фінансової підтримки Чернігівської облдержадміністрації.

Останні новини Чернігівщини

Козелецький район: сапери ДСНС знищили мінометну міну часів Другої світової війни

Козелецький район: сапери ДСНС знищили мінометну міну часів Другої світової війни 07:33

24 вересня о 08:10 до Служби порятунку "101" у Козелецькому районі надійшло повідомлення про те, що в лісовому масиві неподалік с. Берлози виявлено металевий предмет, схожий за ознаками на боєприпас.

25 вересня - Артамон Змійовик або Зміїне свято

25 вересня - Артамон Змійовик або Зміїне свято 07:25

Артамон Змійовик або Зміїне свято 25 вересня за повір'ями могло принести як велику удачу, так і обіцяло тяжкі хвороби - в залежності від виконання важливих правил.

Рятувальники за минулу добу ліквідували 11 пожеж

Рятувальники за минулу добу ліквідували 11 пожеж 16:40

Упродовж минулої доби вогнеборці Чернігівщини ліквідували 11 пожеж, 5 з них виникли у житловому секторі громадян, 6 у природних екосистемах.

Держпродспоживслужба попереджає: сире молоко може бути шкідливим для людського організму

Держпродспоживслужба попереджає: сире молоко може бути шкідливим для людського організму 16:27

Молоко - це найперша їжа, яку починає вживати людина у своєму житті. Воно зустрічається скрізь: у соусах, цукерках, печиві, морозиві, ковбасах. Це такий продукт, який має на своїй кухні кожна господиня у будь-якому куточку земної кулі. Втім іноді коров’яче молоко може стати дуже небезпечним.