Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 4 серпня, 11:43:15

У селі Веприк Бобровицького району відкрили музей краєзнавця П.Тронька

13.07.2015   08:07

На Чернігівщині відкрили музей відомого краєзнавця, академіка Петра Тронька до дня його 100-річчя.

Приміщенням для музею стала родинна садиба Анатолія Сєрікова — засновника журналу “Пам’ятки Украіни”, який тривалий час товаришував із відомим краєзнавцем.

У музеі представлені особисті речі П.Тронька та предмети інтер’єру з його киівськоі квартири.

Євген Букет голова фундаціі Петра Тронька зазначив, що це перший музей в Украіні, який пов’язаний з видатним краєзнавцем.

Одним із найбільших досягнень П.Тронька стала 25-томна енциклопедія “Історія міст і сіл Украіни”, що була видана у 70-х роках. Це був саме той період, коли дослідження украінськоі історіі було заборонено радянською системою врядування.

П.Тронько не дожив чотири роки до свого сторічного ювілею.

Останні новини Чернігівщини

Вшанували пам'ять жертв геноциду ромів

Вшанували пам'ять жертв геноциду ромів 11:30

2 серпня у Чернігові в урочищі Подусівка відбувся меморіальний захід з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв геноциду ромів. У ньому взяли участь директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Олександр Левочко та представники ромської громади області.

Вперше на Чернігівщині провели національно-патріотичний форум “Сіверська Брама”

Вперше на Чернігівщині провели національно-патріотичний форум “Сіверська Брама” 11:24

З 29 по 31 липня у Седневі на базі позаміського дитячого закладу оздоровлення та відпочинку “Дивосвіт” відбувся національно-патріотичний форум “Сіверська брама”.

За час карантину фахівці Прилуцького територіального підрозділу Держпродспоживслужби здійснили понад 320 перевірок об’єктів нагляду

За час карантину фахівці Прилуцького територіального підрозділу Держпродспоживслужби здійснили понад 320 перевірок об’єктів нагляду 09:37

У Прилуцькому районі тривають спільні рейди спеціалістів Держпродспоживслужби з представниками Національної поліції та журналістами ТБ «Прилуки».

Кількість вакансій у службі зайнятості зростає

Кількість вакансій у службі зайнятості зростає 09:28

Коронакриза суттєво вплинула на активність бізнесу і стала справжнім викликом для сфери зайнятості. По всій країні відбулося зменшення кількості вакансій з одночасним зростанням кількості безробітних.