Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 січня, 15:56:03

Вийшов перший відновлювальний номер газети "Сіверщина"

03.06.2015   07:20Агенцiя

"Ми переможемо!" - такими словами відкривається перше число газети "Сіверщина", яке нещодавно побачило світ після року вимушеного мовчання.

Правління обласного товариства "Просвіта" імені Т.Шевченка, попри відсутність будь-якого фінансування згори чи збоку, знайшло можливість, дякуючи добрим людям, почати відновлення "Сіверщини".

Перше число її вийшло накладом тисячу примірників і значить загальне порядкове число - 1076. Стільки номерів вийшло газети за більш, ніж 20-річне її існування.

У першому відновлювальному числі - стаття голови обласної "Просвіти" імені Т.Шевченка Василя Чепурного, де говориться: "закриття газети "Сіверщина" в час війни - відверта і пряма диверсія проти українського інформаційного простору. Ми знаємо хто її здійснив, хоча й прикриваються вони патріотичними гаслами та навіть допомагають фронту.... зараз ми починаємо новий процес реанімації газети. Ще важко говорити, як це буде і як довго протягнеться процес ремісії, говорячи медичною мовою. Але ми впевнені - газета, яка стільки зробила для української нації (один вихід Чернігівщини з "червоного пояса" чого вартий!) мусить жити".

У номері - статті "Начальник культури судиться з "Просвітою", "Водій-ас врятував більше 70 бійців", "Письменниця живе в селі" тощо. А ще - розповідь про те, як Москва за хабар купила нашу Церкву, дослідження судді апеляційного суду Івана Баглая "Гоголь був ще й юристом", інтерв'ю з о. Євгеном Ордою "гірські чеченці повісили ікону Богородиці на своєму наметі". Газета дає перелік уродженців області, що загинули на війні з Росією - публікація зветься "Запалимо свічу пам'яті".

Останні новини Чернігівщини

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів 09:50

Вчора, 30 січня, російські війська продовжували обстрілювати прикордоння Чернігівської та Сумської областей.

Як вплине новий закон “Про медіа” на роботу чернігівських редакцій

Як вплине новий закон “Про медіа” на роботу чернігівських редакцій 09:27

Чернігівські редактори про новий закон “Про медіа” чули, деякі вже почали ознайомлюватися та вивчати як він вплине в подальшому на роботу. Більшість позитивно сприймають головну ідею нового закону - впорядкування діяльності різних видів медіа в Україні. Водночас, висловлюють застереження щодо реалізації на практиці окремих норм закону, зокрема, щодо створення наглядових рад для комунальних ЗМІ та наскільки суттєве стане посилення державного регулювання і впливу на редакції, в тому числі на онлайн медіа.

До рятувальників Прилуччини завітали маленькі ліцеїсти

До рятувальників Прилуччини завітали маленькі ліцеїсти 09:20

Сьогодні до одного з підрозділів Прилуцького районного управління ГУ ДСНС України у Чернігівській області на екскурсію завітали ліцеїсти варвинського ліцею №2.

До уваги авторів! Зміни в умовах конкурсу «Книга року»

До уваги авторів! Зміни в умовах конкурсу «Книга року» 09:10

Чернігівська міська ЦБС оголошує прийом заявок на участь у щорічному літературному конкурсі «Книга року-2022». До участі запрошуються автори книг, виданих у 2022 році, а також рукописів, які ще не вийшли друком.

 Киїнська громада отримала 30 палет утеплювача від компанії «ROCKWOOL»

Киїнська громада отримала 30 палет утеплювача від компанії «ROCKWOOL» 09:08

Жителі Киїнської громади, які відновлюють зруйновані чи постраждалі через війну оселі, отримали сьогодні мінеральну вату для утеплення.