Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 червня, 14:00:38

“Музейна ніч” Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського

19.05.2015   07:47Агенцiя

З нагоди професійного свята – Міжнародного дня музеїв Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського вп’яте провів заходи у рамках європейської акції “Ночі в музеї”.

Гасло цього року Міжнародна рада музеїв (ІСОМ) визначила: “Музеї для сталого суспільства”. Воно дуже влучно віддзеркалює сутність музеїв, які всією своєю діяльністю сприяють становленню суспільних інституцій через пам’ять. Як писав російський філософ М. Федоров: “Чтобы иметь мир внутренний и лад душевный, без которого невозможен и мир внешний, нужно быть не врагом своих предков, а действительно благодарным их потомком...”

17 травня свято розпочалося у військово-історичному відділі: об 11-й відвідувачі могли оглянути експозиції, послухати екскурсії на виставках “По кому дзвонить дзвін” (100-річчя Першої світової війни), “День, коли закінчилась війна” (75-річчя завершення Другої світової війни), “На наших плечах Україна” (теперішня війна за незалежність України – так звана АТО). Остання виставка мала імпровізований майданчик для дітей, де вони малювали свої побажання воїнам АТО. Дитячі роботи будуть передані бійцям, використані для виставки “Діти хочуть миру і малюють війну”, а окремі, можливо, надійдуть до музейного зібрання. Навіть пори те, що найменші учасники воліли забрати свої малюнки додому, місія патріотичного виховання виконувалася: діти пропускали через себе ці недитячі події, хотіли й вдома розказати про них своїм рідним і друзям.

З 15-ї години представники Цивільного корпусу “Азов” говорили про національну ідею, навчали дітей і дорослих розбирати і збирати зброю, влаштовуючи змагання, надавати першу допомогу пораненим. До музею поступово приходили все нові й нові відвідувачі, і замість запланованої години спілкування тривало майже три.

Поруч, про звитягу українських козаків і їхній вишкіл розказували давні друзі музею – члени історико-етнографічного клубу “Полісся”, причому дівчат серед бажаючих повчитися стріляти з лука і арбалета було не менше, аніж хлопців. Не стояли осторонь і дорослі.
Музейний вечір завершився виступом ще одного добре знайомого відвідувачам Військово-історичного музею учасника свята – чернігівського клубу авторської пісні “Трамонтана”.

Створити свято у цей день в історичній експозиції музею імені Василя Тарновського допомогли наші симпатики – волонтери і партнери музею. Вечір о 17-й годині перед музеєм розпочався виступом академічного ансамблю пісні і танцю “Сіверські клейноди”, запальну музику і пісні якого підхоплювали гості, що нерідко пускалися й у танок. Святкову галявину прикрашала колекція квітів ТОВ “Агроцентр “Світ рослин”.

Павільйон для великогабаритних музейних предметів використовувся одночасно як виставковий зал і майстер-клас, де вихованці Чернігівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді демонстрували свої роботи, навчали охочих мистецтву орігамі. Моделі літаків, морських суден, бронетехніки, автомобілів разом з діючим авто треком представили як гуртківці, так окремі аматори моделювання.
Музейний двір слугував пленером і класом для дітей, які малювали разом з художньою студією “Da Vinci”.

Фойє музею прикрасили роботи художника України В. Василевського.
В експозиції були створені міні виставки тканих рушників, музичних інструменті, створених О.С. Корнієвським, одного експоната – “Азбуковника” ХVІІІ ст. із колекції В.В. Тарновського, реконструкції прикрас і вбрання доби київської Русі. Наукові співробітники розповідали про окремі, найбільш цікаві події й комплекси, відомих земляків, відповідали на питання відвідувачів. В залі, присвяченому подіям козацької доби, на галісійській волинці грав Родіон Баєв.
Найбільшу увагу викликала створена до цього дня виставка “Церковне і світське срібло ХVІІ–ХХ століть”: до зали, яка дозволяє прийняти одночасно 10–12 людей, весь вечір стояла черга, адже в такому обсязі колекцію музей ще не експонував, а частина пам’яток вперше залишила фандосховище.
На завершення свята Михайло Коломієць продемонстрував лазерну 3D-проекцію на фасаді будинку музею.

З початком 2015 р. у Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського у Седневі з’явився новий структурний підрозділ – “Садиба родини Лизогубів”. І хоча там наразі немає експозиції, на садибі біля шевченкової липи 17 травня співробітники сектору за участі седнівчан – школярів і учасників аматорських колективів Будинку культури провели свято.

18 травня – у філії Чернігівського історичного музею – Музейно-меморіальному комплексі “Лісоград” вдень відбулися заходи для учнів Єлінської школи: екскурсія по музею Історії партизанського руху та демонстрація документального фільму про знищення нацистами мирного населення у роки Другої світової війни (цієї трагедії у 1942 р. зазнало і партизанське село Єліне). А ввечері на розмову про минуле і сьогодення, спогади, кіно перегляд зібралися жителі села.
“Ночували” в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського понад 4000 чернігівців та гостей нашого міста й краю.


Людмила Линюк, заступник директора з наукової роботи Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині відбувся День поля

На Чернігівщині відбувся День поля 09:34

День поля – 2019 пройшов минулого тижня на базі Носівської селекційно-дослідної станції Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла НААН України.

Повітря в мікрорайоні Масани перевіряє лабораторний центр

Повітря в мікрорайоні Масани перевіряє лабораторний центр 09:29

24 червня, протягом дня, фахівці Чернігівського обласного лабораторного центру відбирали зразки повітря в мікрорайоні Масани - як безпосередньо біля ставків-накопичувачів крохмального заводу, так і за його межами.

В ході рейдової перевірки виявлено ряд порушень вимог природоохоронного законодавства

В ході рейдової перевірки виявлено ряд порушень вимог природоохоронного законодавства 09:22

23 червня інспекторами Держекоіспекції у Чернігівській області було проведено рейдову перевірку щодо фактів дотримання вимог природоохоронного законодавства на території Чернігівського району, в якій також взяли участь представники Чернігівського прикордонного загону Північного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:58

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 24 червня до 8:00 25 червня 2019 року.

“Виборчий округ: Співбесіда” - передвиборче ток-шоу з кандидатами-мажоритарниками в ефірі Чернігівської філії Суспільного

“Виборчий округ: Співбесіда” - передвиборче ток-шоу з кандидатами-мажоритарниками в ефірі Чернігівської філії Суспільного 08:51

З 2 липня UA: ЧЕРНІГІВ запрошують кандидатів у народні депутати за одномандатними виборчими округами (мажоритарників) на дискусію в прямому ефірі ток-шоу “Виборчий округ: Співбесіда”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини