Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 листопада, 03:10:02

Патріотичні зустрічі

02.05.2015   13:05

У Чернігівській центральній бібліотеці імені Михайла Коцюбинського започаткували цікаві творчі імпрези в новому форматі – саме патріотичних зустрічей.

Відкрила їх письменниця та бібліотекар Олена Печорна з селища Михайло-Коцюбинське Чернігівського району. Вона – вже відома широкому загалу читачів, адже три її романи побачили світ у популярному видавництві «Клуб сімейного дозвілля». Молода талановита літераторка – лауреат премій імені Михайла Коцюбинського та Олеся Гончара.

Зустрічаючись у міській бібліотеці з майбутніми вчителями української літератури – студентами Чернігівського національного педуніверситету імені Тараса Шевченка, авторка презентувала свій новий роман «Фортеця для серця» й захоплююче розповідала про незабутню поїздку на Форум видавців до Львова, дивовижні легенди міста Лева, давні національні традиції. Також привернула увагу й виставка книжок Юрія Винничука – двотомник «Легенди Львова», «Історія львівської кави», упорядковані ним ошатні збірники творів колег-письменників. 

Представили чернігівські бібліотекарі книжки найвідоміших сучасних українських письменників: Ліни Костенко, Василя Голобородька, Валерія Шевчука, Оксани Забужко, Юрія Андруховича, Василя Шкляра, Сергія Жадана, Марії Матіос, Василя Слапчука, Ігоря Павлюка, Анни Багряної, науковця Івана Дзюби, наших видатних земляків – Юрія Мушкетика, Костя Москальця, Леоніда Горлача, Дмитра Іванова.

Письменник, президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України Сергій Дзюба розповідав майбутнім педагогам про свою роботу над книгами та радіокнигами про українських миротворців – «Замінований рай» і «Життя між кулями». Обговорювалися також журналістські матеріали Сергія на шпальтах обласної газети «Деснянська правда», зокрема його фронтове інтерв’ю з правнуком класика – Ігорем Коцюбинським, статті з окупованих Донбасу та Криму, відверті розмови з біженцями. А бібліотекар Світлана Петренко проілюструвала все це відео- та фотоматеріалами і проникливою музикою.

Співробітник бібліотеки Анатолій Кульченко розповів про радіоп’єси Сергія Дзюби, записані на радіо «Новий Чернігів», які увійшли до радіокниг: «Тато в декретній відпустці», «Як я був агентом ЦРУ», «Ловець снів», «Заєць, мавка і кулемет», «Королі і «капуста», або Неймовірні пригоди українця Павлюка», а також радіофільм «Улюбленець неба» про відважного льотчика, двічі Героя, нашого видатного земляка Олександра Молодчого.

Завідувач відділу бібліотеки Світлана Брагінець представила роман Валентини Мастєрової «Суча дочка», гарно перевиданий недавно «Клубом сімейного дозвілля». Світлини та відеоматеріали підготував також завідувач відділу інформаційних технологій бібліотеки Віталій Даценко.

Як наголосила організатор і ведуча патріотичних зустрічей – головний бібліотекар відділу обслуговування бібліотеки імені М. Коцюбинського  Наталія Скирська, ця робота неодмінно продовжуватиметься. Адже Слово – це також зброя, тож подібні презентації потрібні молодому поколінню. Та й, власне, наших дітей із самого їхнього народження потрібно виховувати на українських казках, фольклорі, давніх національних звичаях і традиціях. Тоді вони виростуть справжніми патріотами України!

Останні новини Чернігівщини

Поліція розслідує обставини ДТП з травмованими в Корюківському районі 19:48

Сьогодні, близько 8-ї ранку, до поліції надійшло повідомлення про те, що на автодорозі Чернігів-Мена-Сосниця-Грем’яч неподалік села Дягова сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої постраждали люди.

 Потужні гучномовці та можливість роботи у разі відсутності електропостачання: у Чернігові з’явиться модернізована система оповіщення населення

Потужні гучномовці та можливість роботи у разі відсутності електропостачання: у Чернігові з’явиться модернізована система оповіщення населення 18:44

Про це розповів директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА Сергій Болдирев під час брифінгу в медіацентрі ОВА.

Future Perfect – національна програма з популяризації англійської мови в Україні 15:33

Програма передбачає впровадження англійської мови у різних сферах діяльності, а також продукти та сервіси, що допоможуть вивчити англійську в зручному та доступному форматі. Перші з них — платформа Empower та платформа для вивчення мов Promova.

Компенсація за пошкоджене чи знищене нерухоме майно громадянина не оподатковується

Компенсація за пошкоджене чи знищене нерухоме майно громадянина не оподатковується 14:42

Не оподатковується дохід громадянина, отриманий як компенсація за пошкоджене чи знищене нерухоме майно відповідно до Закону № 2923-IX «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України» (далі – Закон № 2923).

«Кроки до допомоги»: чернігівські поліцейські долучилися до акції з протидії домашньому насильству 11:04

В рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» поліцейські Чернігівського райуправління проводять інформаційно-профілактичні заходи з містянами. Вони мають на меті підвищити рівень обізнаності чернігівців з алгоритмами захисту від домашнього насильства.