Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 30 травня, 00:28:49

Рідкісні ікони поповнили фондові колекції Національного заповідника “Чернігів стародавній”

18.10.2011   15:41Агенцiя

Днями фондові колекції Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” поповнилися цікавими експонатами. Вони придбані за рахунок пожертв відвідувачів нашого заповідника.

Сьогодні відбулася прес-конференція, на якій будуть представлені нові експонати Національного заповідника “Чернігів стародавній”.

Серед них – ікона “Святитель Феодосій Углицький та Св. Катерина”, ХІХ ст. Вона привертає увагу, насамперед, досить рідкісним іконографічним сюжетом. На іконі зображені Святитель Феодосій Углицький та Св. Катерина на повен зріст. Поряд з вликомученицею Катериною – колесо – знаряддя її тортур. У верхній частині ікони – Св. Микола, який молиться перед престолом з чашею для причастя. Можна припустити, що вона належить до іменних ікон, виготовлена на замовлення, з іменами замовників: Феодосій, Катерина, Микола. Ікона походить з Новгород-Сіверщини.

Ще одне цікаве придбання – ікона “Богоматір Триручниця”, ХІХ ст. Це цікавий іконографічний тип Богородиці, який з’явився у нашому краї у XVII ст. Особливо цей образ поширився в Україні серед простого люду. Богородиця на цій іконі зображена з трьома руками. Є дві легенди пов’язані з появою цього сюжету: срібну руку до ікони Богородиці “підвісив” Іоанн Богослов, в знак подяки за зцілення; за другою легендою – Бог надав Богородиці третю руку, коли вона перепливала з немовлям Ісусом річку, рятуючись від переслідувань царя Ірода.

Серед нових експонатів і металева ікона ХІХ ст. з рідкісним зображенням Святого Іоанна Предтечі.

Колекцію стародруків поповнить книга, яка вийшла друком у першій половині XVII ст., а саме “Шестоднев служебний”, Москва, 1635 р.

Ці нові цінні музейні предмети займуть гідне місце в експозиціях Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”.

Останні новини Чернігівщини

В області офіційно зафіксовано вже 154 випадків COVID-19

В області офіційно зафіксовано вже 154 випадків COVID-19 15:33

Протягом минулої доби зафіксовано 1 випадок COVID-19 у Прилуках та 2 у Чернігові.

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів 13:04

У Чернігові проходила традиційна планова вакцинація тварин проти сказу. Спеціалісти міської державної лікарні ветеринарної медицини працювали на виїзді у 14 різних мікрорайонах міста.

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце 12:36

У 2019 р. від стаціонарних джерел забруднення підприємств області в повітряний басейн надійшло 27,5 тис.т забруднюючих речовин, що на 8% менше, ніж у 2018 р.

У Чернігові запрацює велопатруль

У Чернігові запрацює велопатруль 12:27

1 червня о 10 годині в сквері імені Богдана Хмельницького стартуватиме велопатруль.

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно 12:07

Ні для кого не секрет, що більше 90% адміністративних, житлових та інших приміщень, які нині активно експлуатуються в Україні, побудовані здебільшого до 1991 р. З віком їх утримання та опалення стає дедалі дорожчим, епізодичні заходи зі встановлення нових вікон, т. зв. клаптикового утеплення не завжди дають бажаний ефект, а інколи й взагалі погіршують ситуацію. Отже, в чому полягають правильне утеплення та грамотна економія?

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини