Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 жовтня, 11:44:50

Рідкісні ікони поповнили фондові колекції Національного заповідника “Чернігів стародавній”

18.10.2011   15:41Агенцiя

Днями фондові колекції Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” поповнилися цікавими експонатами. Вони придбані за рахунок пожертв відвідувачів нашого заповідника.

Сьогодні відбулася прес-конференція, на якій будуть представлені нові експонати Національного заповідника “Чернігів стародавній”.

Серед них – ікона “Святитель Феодосій Углицький та Св. Катерина”, ХІХ ст. Вона привертає увагу, насамперед, досить рідкісним іконографічним сюжетом. На іконі зображені Святитель Феодосій Углицький та Св. Катерина на повен зріст. Поряд з вликомученицею Катериною – колесо – знаряддя її тортур. У верхній частині ікони – Св. Микола, який молиться перед престолом з чашею для причастя. Можна припустити, що вона належить до іменних ікон, виготовлена на замовлення, з іменами замовників: Феодосій, Катерина, Микола. Ікона походить з Новгород-Сіверщини.

Ще одне цікаве придбання – ікона “Богоматір Триручниця”, ХІХ ст. Це цікавий іконографічний тип Богородиці, який з’явився у нашому краї у XVII ст. Особливо цей образ поширився в Україні серед простого люду. Богородиця на цій іконі зображена з трьома руками. Є дві легенди пов’язані з появою цього сюжету: срібну руку до ікони Богородиці “підвісив” Іоанн Богослов, в знак подяки за зцілення; за другою легендою – Бог надав Богородиці третю руку, коли вона перепливала з немовлям Ісусом річку, рятуючись від переслідувань царя Ірода.

Серед нових експонатів і металева ікона ХІХ ст. з рідкісним зображенням Святого Іоанна Предтечі.

Колекцію стародруків поповнить книга, яка вийшла друком у першій половині XVII ст., а саме “Шестоднев служебний”, Москва, 1635 р.

Ці нові цінні музейні предмети займуть гідне місце в експозиціях Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”.

Останні новини Чернігівщини

Близько 129 млн грн аліментів повернули державні виконавці дітям Чернігівщини

Близько 129 млн грн аліментів повернули державні виконавці дітям Чернігівщини 11:31

З початку 2020 року державні виконавці Полтавщини, Сумщини та Чернігівщини стягнули на користь понад 40 тисяч дітей 492 мільйони гривень аліментів.

Бібліотеки Чернігівщини отримали книгу, на яку чекали по всій Україні

Бібліотеки Чернігівщини отримали книгу, на яку чекали по всій Україні 10:48

Щороку у жовтні більшість країн проводить місяць підвищення обізнаності про рак молочної залози. Цього року до нього долучились і бібліотеки Чернігівщини.

Чернігів: відбулося покладання квітів до братської могили воїнів

Чернігів: відбулося покладання квітів до братської могили воїнів 10:40

У Чернігові у сквері ім.М.Попудренка відбулося покладання квітів до братської могили воїнів, які загинули восени 1943 року під час вигнання нацистських окупантів.

Владислав Атрошенко: Як міський голова я маю зобов’язання тільки перед виборцями

Владислав Атрошенко: Як міський голова я маю зобов’язання тільки перед виборцями 10:17

Будемо відпрацьовувати всі разом, - з таких слів чернігівський міський голова Владислав Атрошенко почав першу після виборів і свого обрання на другий термін щотижневу розширену нараду в Чернігівській міській раді.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:06

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.