Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 27 листопада, 10:25:12

"Просвіта" - то дійсно incognita

06.04.2015   08:14Агенцiя

Представлення книги Віктора Моренця в чернігівській обласній "Просвіті" символічне - сам автор сказав, що саме звідси він починав представлення своїх книг - досліджень і, зрештою, де ж, як не в обласній "Просвіті", представити історію прилуцької "Просвіти"?

Книга має майже 500 сторінок і такий об'єм викликаний українсько- московським словником, видрукуваним свого часу прилуцькою "Просвітою". Та багато ілюстрацій - Віктор Моренець фактично пише енциклопедію рідного краю.

"У нас є багато істориків, що сидять зі своїми дипломами на дрібних і непотрібних сьогодні Україні темках, а непрофесіонал Віктор Моренець видав стільки книг - ґрунтовних досліджень, що хай помовчать дипломовані історики від сорому", - наголосив голова обласного товариства "Просвіта" імені Т.Шевченка Василь Чепурний. До речі, книга видана з двома передмовами - перша того ж таки Василя Чепурного, а друга - історика, батька Марічки Бурмаки, бо він першим досліджував історію прилуцької "Просвіти". А мама Марічки, виявляється, таки з Прилук.

Віктор Моренець видав і ще одну книгу - поезію та публіцистику ідеолога українського націоналізму Миколи Міхновського, який також родом з Прилуччини. Виявляється, лідер націоналістів ще й вірші писав!

Шкода лише, що книги видані маленькими накладами - а вони так потрібні воюючій Україні!

Останні новини Чернігівщини

27 листопада - цей день в Україні і світі

27 листопада - цей день в Україні і світі 10:23

ДЕНЬ 277 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 277 RUSSIAN AGRESSION

«Душа Народу» - спільний проєкт ONUKA та митців Чернігівщини до роковин Голодомору 15:00

Під час війни, серця, які палають, об’єднуються у єдиний енергетичний потік та рухаються в такт. Цей потік, у якому об’єднані мільйони українських сердець, і є душею нашого народу.

26 листопада - цей день в Україні і світі

26 листопада - цей день в Україні і світі 09:00

ДЕНЬ 276 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 276 RUSSIAN AGRESSION

Робота є на підприємствах легпрому

Робота є на підприємствах легпрому 10:43

Традиційно однією з провідних галузей економіки Чернігівщини є легка промисловість.В області зареєстровано понад 382 суб’єкти господарювання легпрому. Незважаючи на теперішній непростий воєнний період, підприємства працюють і потребують кваліфікованих кадрів. Знайти потрібних працівників допомагає служба зайнятості.

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації 10:10

Забезпечувати функціонування міста в умовах війни, продовжити відновлювати пошкоджені об'єкти інфраструктури, сприяти стабільному функціонуванню економіки. Це кілька з пріоритетних напрямків, за якими планує жити та працювати Чернігів протягом наступного року. Вони визначені проєктом Програми економічного та соціального розвитку на 2023-й, який погодили на засіданні виконавчого комітету 24 листопада.