Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 16 вересня, 14:16:52

"Просвіта" - то дійсно incognita

06.04.2015   08:14Агенцiя

Представлення книги Віктора Моренця в чернігівській обласній "Просвіті" символічне - сам автор сказав, що саме звідси він починав представлення своїх книг - досліджень і, зрештою, де ж, як не в обласній "Просвіті", представити історію прилуцької "Просвіти"?

Книга має майже 500 сторінок і такий об'єм викликаний українсько- московським словником, видрукуваним свого часу прилуцькою "Просвітою". Та багато ілюстрацій - Віктор Моренець фактично пише енциклопедію рідного краю.

"У нас є багато істориків, що сидять зі своїми дипломами на дрібних і непотрібних сьогодні Україні темках, а непрофесіонал Віктор Моренець видав стільки книг - ґрунтовних досліджень, що хай помовчать дипломовані історики від сорому", - наголосив голова обласного товариства "Просвіта" імені Т.Шевченка Василь Чепурний. До речі, книга видана з двома передмовами - перша того ж таки Василя Чепурного, а друга - історика, батька Марічки Бурмаки, бо він першим досліджував історію прилуцької "Просвіти". А мама Марічки, виявляється, таки з Прилук.

Віктор Моренець видав і ще одну книгу - поезію та публіцистику ідеолога українського націоналізму Миколи Міхновського, який також родом з Прилуччини. Виявляється, лідер націоналістів ще й вірші писав!

Шкода лише, що книги видані маленькими накладами - а вони так потрібні воюючій Україні!

Останні новини Чернігівщини

Погоджувальна рада затвердила перелік питань сорок п’ятої сесії Чернігівської міськради сьомого скликання

Погоджувальна рада затвердила перелік питань сорок п’ятої сесії Чернігівської міськради сьомого скликання 13:04

Засідання Погоджувальної ради перед сорок п’ятою сесією Чернігівської міської ради сьомого скликання відбулося в Чернігівській міській раді 16 вересня.

Чергове навчання для працівників центрів соціально-психологічної реабілітації дітей

Чергове навчання для працівників центрів соціально-психологічної реабілітації дітей 12:17

Службою у справах дітей Чернігівської ОДА проведенно семінар-тренінг «Сучасні практики соціально-психологічної реабілітації дітей у закладах соціального захисту» для керівників, вихователів та психологів центрів соціально-психологічної реабілітації дітей.

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 11:43

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

Відбувся масштабний інноваційний форум для вчителів. ВІДЕО 11:22

14 вересня, в Чернігові вже вдруге відбувся всеукраїнський інноваційний освітній форум «Grani. Місія вчителя сучасності. Vol.2020».

Втретє відбувся Обласний фестиваль української пісні і танцю імені Григорія Верьовки

Втретє відбувся Обласний фестиваль української пісні і танцю імені Григорія Верьовки 10:49

15 вересня на Співочому Полі у Березні Менського району, на батьківщині знаменитого українського композитора, хорового диригента і педагога, втретє відбулося музичне свято, що носить його ім’я, - Обласний фестиваль української пісні і танцю імені Григорія Верьовки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини