Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 серпня, 01:29:46

Нагороджено лауреатів премії імені Глібова

07.03.2015   12:29Агенцiя

Жодного разу за роки незалежності України не друкувалися твори нашого земляка Леоніда Глібова. Пам’ятник видатному байкарю, який знаходиться на Болдиній горі у Чернігові потребує реконструкції. Не всі знають, що слова до відомої пісні «Стоїть гора високая» належать саме Леоніду Івановичу.

Тож літературна премія імені Леоніда Глібова, яка заснована у 2002 році спілкою «Чернігів» та журналом «Літературний Чернігів», — чи не єдина можливість згадати про відомого Сіверянина, який працював і похований на нашій землі. У Чернігові назвали лауреатів обласної премії імені Леоніда Глібова. Урочистості проходили в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Короленка.
 
Присуджується ця почесна відзнака щороку 5 березня, в день народження видатного українського письменника Леоніда Глібова в номінаціях „Поезія”, „Проза”, „Літературознавство”, „Краєзнавство”, „Мистецтво”, „Благодійна та громадська діяльність”.
 
Цьогорічними лауреатами стали прилучанка, що нині мешкає в Австралії, Олеся Білоцвіт, письменник із Чернівців Микола Максимець, прозаїк, публіцист та краєзнавець Віктор Божок та солістка-вокалістка Чернігівського обласного філармонійного центру Тетяна Олійник. Олеся Білоцвіт мешкає в Австралії, але її душа українська, тому й вірші, як листи, линуть на Батьківщину. Поезія – це спосіб існування, не можна не писати, якщо ти поет. «Течія імен золота» — така назва нової книги лауреата премії Віктора Божка. Автор мешкає у Корюківці, і в його роботі розповідається про видатних людей, які народилися саме на Корюківщині. Микола Максимць народився в Щорському районі, тут і до сьогодні живуть його батьки. Сам автор живе в Чернівцях, тому далека дорога завадила йому приїхати на урочистості особисто. Його книга «Таємниця гори діда Лева» також відзначена премією Леоніда Глібова. Солістка-вокалістка обласного філармонійного центру Тетяна Олійник — лауреатка премії імені Леоніда Глібова — українські пісні співає не тільки на концертах. Любов до рідної мови, української пісні починається із колискової, яку бабуся на ніч співає онукам.
 
Хтось може сказати, що розповідати про книжки та літераторів не на часі, адже в країні йде війна із «руським миром». Однак слово літератора завжди було міцною зброєю. Тому і від них — письменників, поетів, істориків та краєзнавців — залежить перемога українців.

Останні новини Чернігівщини

Теревені про освіту:

Теревені про освіту: "Заходимо у клас у воєнний час: офлайн чи онлайн" 20:43

17 серпня в Чернігові стартував новий проєкт від ГО "ЖІНОЧИЙ ФОРМАТ" - "Теревені" - майданчик для обговорення у легкій формі складних тем. Перша зустріч - "Теревені. Про освіту" зібрала учасників у затишному ресторані "Старий Чернігів" за обговоренням "Заходимо у клас у воєнний час: офлайн чи онлайн".

Посол Британії відвідала постраждалий від війни Чернігів

Посол Британії відвідала постраждалий від війни Чернігів 20:35

Велика Британія відіграє важливу роль у підтримці України в цих надзвичайно складних умовах, спровокованих російським військовим вторгненням.

Члени виконкому НОК України у Чернігівській області обговорили нагальні спортивні питання

Члени виконкому НОК України у Чернігівській області обговорили нагальні спортивні питання 20:28

17 серпня у Чернігові відбулось засідання виконкому відділення Національного олімпійського комітету України у Чернігівській області.

Про проблеми громад — безпосередньо у громадах: В’ячеслав Чаус з робочим візитом у Новгород-Сіверському районі

Про проблеми громад — безпосередньо у громадах: В’ячеслав Чаус з робочим візитом у Новгород-Сіверському районі 20:20

Про проблеми громад Новгород-Сіверського району та шляхи їх розв’язання начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом з керівниками районних військових адміністрацій, деякими керівниками структурних підрозділів ОВА спілкувався 16 серпня з очільниками ТГ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини