Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 квітня, 17:31:17

У Чернігові вшановують пам'ять жертв Голокосту

27.01.2015   11:01Агенцiя

«Пом’яни, Господи, жертв Катастрофи і героїв її» — під такою назвою 23 січня відкрита виставка у Чернігівському історичному музею імені В.В.Тарновського. Приурочена вона до Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту.

Назва виставки — рядки з єврейської поминальної молитви в пам'ять про шість мільйонів загиблих.


Довідково.
27 січня 1945 року було звільнено найбільший з нацистських концтаборів «Освенцім». За роки Другої світової війни там знищено більше мільйона євреїв, 70 тисяч поляків, 25 тисяч ромів та 15 тисяч військовополонених з СРСР та інших країн.
З 2005 року, а в Україні з 2012 року, день визволення «Освенціма», за рішенням Генеральної Асамблеї ООН, відзначається як Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
У відкритті експозиції взяли участь представники єврейської общини Чернігівщини та очевидці трагедії. Захід розпочався молитвою, яку на івриті прочитав равін Ісраель Сільберштейн.
— Увесь світ пам’ятає про жертв Голокосту. Та варто згадати і про праведників — людей, які ризикуючи, а інколи і жертвуючи власним життям, захищали і давали прихисток євреям під час тих страшних подій. Відомо імена 2472-ох українців, що зважилися на цей героїчний вчинок. Та я впевнений, що їх було набагато більше, — наголосив голова обласної єврейської общини Семен Бельман.
Про страшні події минулого присутнім розповіли очевидці трагедії, малолітні в’язні Яков Сокольський, Бася Ройтберг та Георгій Голубов.
Загалом на цьогорічній виставці представлені матеріали, пов’язані з концтабором «Освенцім», зокрема спогади Ніни Річняк. Окремий розділ експозиції присвячений збереженню пам’яті про Голокост. Зокрема, представлені матеріали праведниці Марії Трубенок з Чернігівщини.
Переважна більшість предметів –— з фондів історичного музею, деякі матеріали були надані Благодійним єврейським фондом «Хасиде Естер» та обласною єврейською общиною.
Виставка триватиме до кінця лютого.

Останні новини Чернігівщини

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку 11:32

Правду говорити легко і приємно. Так нам говорили у дитинстві, так написано в вічних книгах. Але люди досить часто говорять неправду або прикрашають реальність. Хтось - більше, хтось – менше, хтось - заради вигоди, хтось – просто заради того, щоб збрехати.

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум 11:21

Молоді роки – час найкращих моментів життя, радощів, сподівань, помилок, накопичування досвіду. Час, який треба прожити на максимум позитивно, створивши надійну платформу для зрілих років.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів супів 11:10

До міжнародного дня супу пропонуємо приготувати один з десяти рецептів перших страв з кіноа, сочевицею, картоплею, вершками та куркою.

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року 10:45

11 квітня – Меркурій входить у вогняний, кардинальний знак Овна (буде тут до 28 квітня), тому різко активізується спілкування, часом, на зависоких тонах. Люди починають шукати, кому б розповісти про свої ідеї та проблеми, бо в цей час найпріоритетнішими стають особисті теми для розмови.