Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 квітня, 06:33:50

У палаці Кирила Розумовського відбувся науково-просвітницький захід "Жива пам'ять поколінь"

26.01.2015   13:15Агенцiя

21 січня у палаці Кирила Розумовського відбувся науково-просвітницький захід “Жива пам'ять поколінь”, присвячений дню українського політв'язня та темі комуністичних політичних репресій ХХ століття.

Подія викликала великий інтерес у мешканців Батурина, адже до гетьманської столиці вперше завітав незвичайний гість — відомий чернігівський мандрівник, історик, письменник, журналіст Олександр Волощук.

Захід розпочався із спогадів Юрія Небощицького, онука репресованого радянським режимом батуринця Михайла Небощицького. Про ще одну трагічну долю нашого репресованого земляка, Івана Пухкала, розповіла завідуюча відділом науково-просвітницької роботи Наталія Сердюк. Гості заходу заслухали виступ наукового співробітника Катерини Дзекун про трагедію родини талановитого батуринського фотографа Миколи Боканя, несправедливо звинуваченого у контрреволюційній діяльності.

Родзинкою заходу став виступ Олександра Волощука, котрий поділився своїм досвідом подорожування автостопом. Загалом він відвідав 31 країну світу, сотні населених пунктів. З ініціативи наукового співробітника заповідника Ірини Шепель та відгукнувшись на запрошення дирекції заповідника, відвідав і Батурин.

Ще із студентських років Олександр зацікавився темою масових політичних репресій, продовжив цю роботу як журналіст Чернігівських періодичних видань. Останні роки мандрівник послідовно відвідав місця відбування покарань політв'язнів на величезних просторах Росії та Казахстану, ретельно досліджував їх. Про свої враження від відвідання цих моторошних місць і розповів гість заходу, супроводжуючи свою надзвичайно цікаву оповідь вражаючими унікальними фото.

Географія його вкрай ризикованих північних і східних мандрівок надзвичайно широка: Соловки, Колима, Магадан, “мертва” залізниця Салехард-Надим-Ігарка, побував він також на шахтах Воркути і в закинутих таборах Якутії. Уважним глядачам Олександр Волощук презентував 5 видань свого авторства, в яких зібрано надбання його досліджень останніх років, враження від подорожей, які вилились у прекрасні літературні етюди. Вражені батуринці задали декілька запитань мандрівнику, на які почули вичерпні відповіді. Подарував Олександр і дві свої книги з дарчими авторськими підписами бібліотечному зібранню заповідника.

Хоч і було трохи прохолодно, панувала на зустрічі тепла, невимушена атмосфера і зустріч з непересічною особистістю подарувала всім присутнім безліч емоцій.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в області за останню добу 12:20

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 9 пожеж.

На Чернігівщині викрито лікарку ВЛК, яка за грошову винагороду встановлювала фіктивні діагнози для ухилення від мобілізації 12:19

У межах програми з викриття протиправних дій службових осіб військово-лікарської комісії «Зворотній бік ТЦК та ВЛК» за процесуального керівництва Деснянської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону повідомлено про підозру члену військово-лікарської комісії одного з РТЦК та СП на Чернігівщині за ч. 1 ст. 368, ч. 1 ст. 366 КК України (одержання службовою особою неправомірної вигоди, внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей).

Які платформи ШІ можуть полегшити роботу редакцій: поради експерта 10:21

Claude, ChatGPT, Perplexity, NotebookLM, ElevenLabs та інші сервіси штучного інтелекту можуть суттєво полегшити роботу медійників під час створення контенту.

«Точка опори» та «Досвід має значення»: стартували нові програми підтримки бізнесу та ринку праці 10:09

У фокусі онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу», що відбулася наприкінці минулого тижня, – дві нові урядові програми «Точка опори» та «Досвід має значення».

Вдалий виступ: 10 медалей у скарбничці Чернігівщини

Вдалий виступ: 10 медалей у скарбничці Чернігівщини 09:16

З 25 до 26 квітня у Кам'янець-Подільському Хмельницької області відбувся ІІ етап Кубка України з легкої атлетики з метань, а також всеукраїнські змагання з легкоатлетичних метань на честь олімпійських чемпіонів Фаїна Мельник та Анатолій Бондарчук.