Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 4 березня, 17:36:36

Виставкова діяльність Національного заповідника "Чернігів стародавній" у 2014 році

19.01.2015   08:27Агенцiя

Значна увага в роботі Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» приділяється виставковій діяльності, повідомляє «Чернігів стародавній».

З нагоди 200-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря відкрито експозиції картин з фондів Національного музею Т. Шевченка «Образ Тараса Шевченка у творчості видатних художників» (березень), творів лауреатів Національної премії України ім. Тараса Шевченка з фондів Дирекції художніх виставок України (березень-травень).

У 2014 р. в заповіднику відкрито виставки: картин талановитого чернігівського художника, члена Спілки художників України – Володимира Наталушка «Краса і вічність» (квітень); сучасних ікон сімейної іконописної майстерні «Небо на землі» (м. Миколаїв, квітень); музейно-виставковий проект «Тобі, Україно!» зі спільною експозицією приватних музеїв України: «Єдина Країна! Традиції, колекції, меценати» (Музей родини Шереметьєвих, Музей української ікони «Духовні скарби України», Благодійний Фонд «Пам’яті Сергія Платонова ПЛАТАР», Музей історичного культурного надбання «ПЛАТАР», травень-листопад); експозиції унікального петриківського розпису, її презентували шість талановитих художниць: Галина Назаренко, Олена Ярмолюк, Ірина Кібець, Вікторія Шевченко та Тетяна Гарькава (с. Петриківка, Дніпропетровська область) і Наталія Малярчук (м. Львів), (листопад-грудень); історичних мініатюр з приватної збірки київського колекціонера Олександра Харченка «Військо на долоні» (листопад-грудень); присвячена видатному киргизькому письменнику, громадському і політичному діячу Чингізу Айтматову, у презентації експозиції взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Киргизької Республіки в Україні Улукбек Чіналієв, в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман, голова обласної ради Микола Звєрєв (грудень).

У Батурині в палаці Кирила Розумовського Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» проведено виставку із збірки заповідника «Чернігів стародавній», на якій були представлені унікальні ікони з іконостасу ХVІІІ ст. із собору Різдва Богородиці в Козельці (серпень-вересень).

У Києві в Музеї гетьманства на виставці Богородичних ікон «Заступниця тепла світу холодного» представлено ікони з фондів Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», які репрезентують ікономалярство Чернігівщини XVIII – початку ХХ ст. (вересень).

У пам’ятках архітектури заповідника створені постійні експозиції, де представлені музейні предмети із його фондових колекцій. У 2014 р. розроблена програма оновлення експозицій. Зокрема, на виставці «Чернігів і чернігівці 100 років тому» збільшено експозиційну площу, вона поповнилася також більш ніж ста новими експонатами. Доповнено реставрованими музейними предметами виставки народних та старообрядницьких ікон.

Останні новини Чернігівщини

Перебої з електроенергією, а «Жу-жу shop» у Ніжині стабільно працює

Перебої з електроенергією, а «Жу-жу shop» у Ніжині стабільно працює 11:19

А це тому, що підприємиця Оксана Труш скористалася програмою «Енергопідтримка для ФОП», за якою отримала безповоротну фінансову допомогу від держави. Каже: «Я намагаюся використовувати кожну можливість, аби бізнес працював. Кошти пішли на закупівлю пального – і це на сьогодні дієва підтримка для підприємців».

Ветерани поліції Чернігівщини вибороли призові місця на спортивних змаганнях 10:14

Днями відбувся Всеукраїнський турнір зі стронгмену «Сильні України». Серед 280 учасників – ветерани поліції Чернігівщини: помічник начальника поліції Чернігівщини з ветеранської політики Вадим Довгошей та ветеран-спецпризначенець Антон Душко.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:13

Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечна подія, а саме: 1 пожежа.

4 березня: цей день в Україні і світі

4 березня: цей день в Україні і світі 09:11

День 1470 Російська агресія - Day 1470 Russian aggression

Протиправно заволодів державними коштами під час ремонту пожежного депо: судитимуть директора підприємства 12:59

Прокурори Прилуцької окружної прокуратури направили до суду обвинувальний акт стосовно директора підприємства, якого звинувачують у заволодінні бюджетними коштами.