Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 9 серпня, 02:00:26

Єдина в області відеокнига про район

12.01.2015   10:11

Готуючись до ювілею Чернігівського району в 2008 році, вирішив зібрати всі відеосюжети про події в сільських громадах та передати їх до місцевих шкіл. Наявні фотоматеріали теж хотілось якось об’єднати по темах та приєднати до відеоматеріалів.

Першим відеоматеріалом став слайд-фільм про літературно-мистецьке свято “Седнівська осінь – 2008”. Світлини зі свята нашого відомого фотохудожника Віктора Кошмала та журналістки районної газети “Наш край” Наталії Бушай будуть нагадувати нам про сучасну сторінку історії району.
Під час обробки зібраних матеріалів виникла ідея створення відеосерії “Відомі земляки”.

Фотокартки, текстова інформація, відеосюжети вже в чотирьох частинах відкривають глядачу історії людських доль, а окремі сторінки про Данила Самойловича, Пилипа Морачевського, Аркадія Казки, Олексія Дмитренка, Василя Дорошка, Івана Рослого та Миколи Ларченка дають можливість розкрити секрет їх життєвих сходинок до успіху.

Наш край славиться пам’ятками та цікавими сторінками історії. Але наше завдання створити оригінальні матеріали для майбутніх шанувальників наших старожитностей – гостей та туристів.

Саме цим і переймався, коли просив журналістів обласного телебачення знімати фільми про села та церкви району. Дякуючи Тетяні Ільчук, Тетяні Миргородській, Ірині Воробей та членам їх знімальних груп за цей період побачили світ їх фільми про Седнів, Ведильці, Пакуль, Ладинку, Халявин, Шибиринівку та інші. Сюжети на міському та обласному телебаченнях інших журналістів можна побачити в різних розділах відеокниги. Також маємо документальні фільми журналістів українських телевізійних каналів про земських лікарів та вчителів, Седнів, монітор “Смоленськ”.

Велику допомогу при створенні відеоматеріалів надає Олександр Силов. Його вміння працювати з сучасними технологіями сприяло тому, що маємо вже 9 лазерних дисків, де і розміщені всі згадані та інші матеріли. Ідея створення відеосюжету про зйомки художніх фільмів у селах району поклала початок нашої співпраці. Згодом півроку знадобилося на роботу над відеоматерілами про створення Чернігівського району.

Сьогодні готуємо до презентації матеріли 9 частини нашої відеокниги. Як завжди новий диск одержать школи району, а також представники краєзнавчого відділу обласної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка.

 

Андрій Курданов, голова Чернігівської районної організації краєзнавців

Останні новини Чернігівщини

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — актуальні дані

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — актуальні дані 13:42

У Чернігівській області тривають першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури. Днями підрядники працювали на таких об'єктах.

За тиждень на Чернігівщині виявлено 1317 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 8 серпня

За тиждень на Чернігівщині виявлено 1317 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 8 серпня 13:34

За минулий тиждень групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 99 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 1317 таких предметів.

«Разом до Перемоги!»: у Коропській громаді відбувся захід згуртування

«Разом до Перемоги!»: у Коропській громаді відбувся захід згуртування 10:12

За підтримки проєкту Голос громад Чернігівщини 5 серпня в Коропі пройшов творчий та інтелектуальний патріотичний захід на базі Центру дитячої та юнацької творчості.

«Ми 41 день були відрізані від України». Інтерв’ю з Корюківським міським головою

«Ми 41 день були відрізані від України». Інтерв’ю з Корюківським міським головою 10:10

Корюківська громада на Чернігівщині однією з перших постраждала від повномасштабного російського вторгнення. Окупанти зруйнували місцеві дороги та мости, фактично ізолювавши громаду від іншої частини України.

Волонтерський проєкт

Волонтерський проєкт "Країна вільних людей" завітав до Любецької громади 10:00

5 серпня в Тарасо-Шевченківському старостинському окрузі (Любецька громада) відбулася розважально-інформаційна програма "Я - громадянин України" за ініціативи організації Крим SOS.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини