Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 липня, 06:44:32

Відтепер чернігівці зможуть прочитати матеріали зі "справи № 475"

15.12.2014   14:26

Український інститут національної пам’яті передав Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В.Г. Короленка примірник книги «Геноцид в Україні 1932–1933 рр. за матеріалами кримінальної справи № 475», видану у 2014 році у Києві Інститутом української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського Національної академії наук України, Українським інститутом національної пам’яті та Службою безпеки України.

У збірнику вміщені документи та матеріали присвячені жахливій трагедії українського народу в 20-му столітті – Голодомору-геноциду 1932–1933 років. Основу джерельної бази видання формує вибірка з матеріалів кримінальної справи № 475 (судовий № 1-33/2010), які зберігаються в поточному архіві Апеляційного суду м. Києва й налічують 331 том.

Видання складається зі статей «Деякі питання методики й тактики розслідування геноциду», «Кримінальна методика у дослідженні причин масової смертності у 1932–1933 роках в Україні», «Археографічна передмова».

Документи і матеріали систематизовані у такі розділи: «Запобігання злочинам проти людства. Міжнародно-правові акти та національне законодавство»; «Порушення кримінальної справи № 475»; «Свідки звинувачують. «Голодомор пам’ятаю…» (витяги з протоколів допитів свідків)»; «Документи і щоденники»; «Фотоматеріали»; «Матеріали преси»; «Звіти іноземних дипломатів»; «Протидія влади за часів СРСР розповсюдженню інформації про Голодомор 1932–1933 років»; «Висновки судових експертів»; «Процесуальні документи та рішення суду».

У додатках вміщені наукові та популярні публікації про Голодомор зі ЗМІ, таблиця по країнах «Документи про визнання Голодомору 1932–1933 рр. актом геноциду українського народу (станом на 25 грудня)».

Також на допомогу читачам підготовлені «Перелік документів і матеріалів», «Список скорочень, уживаних у документах і матеріалах», іменний і географічний покажчики.

Відтепер чернігівці матимуть можливість прочитати збірник «Геноцид в Україні 1932–1933 рр. за матеріалами кримінальної справи № 475» (560 сторінок!) в обласному центрі:

— у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В.Г. Короленка за адресою м. Чернiгiв, проспект Миру, будинок 41;

— у Чернігівському обласному історичному музеї за адресою м. Чернігів, вулиця Горького, будинок 4.

 

Сергій Бутко, Український інститут національної пам’яті
 

Останні новини Чернігівщини

Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27

У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.

Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44

Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.

Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12

За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).

Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34

Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини