Інститут національної пам’яті закликає чернігівців долучитися до створення Музею Свободи / Музею Майдану
У переддень святкування першої річниці Дня Гідності та Свободи Український інститут національної пам’яті закликає чернігівців взяти активну участь у створенні Музею свободи / Музею Майдану. Інститут є партнером цієї громадської ініціативи.
«Прагнення свободи – це те, що дозволило українцям залишитися собою протягом багатьох століть, коли вони не мали своєї держави. Три Майдани (1990, 2004, 2013) – це найкращий вияв прагнення свободи теперішнього покоління українців, тому ми зобов’язані зберегти пам’ять про ці Майдани», – каже Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.
ПРИЙОМ СПОГАДІВ, ДОКУМЕНТІВ, ФОТО- ТА ВІДЕОМАТЕРІАЛІВ, АРТЕФАКТІВ
Ініціатива зберігає вже понад півтори тисячі артефактів і музеєфікованих пам'яток, включно з символом Євромайдану – «йолкою», понад 300 аудіо- та відеозаписів усної історії.
Просимо Вас про Чернігівський Майдан, участь чернігівців у боротьбі за свободу та незалежність України у 1990–1991, 2004, та 2013–2014 роках передавати у місця прийому і зберігання:
— спогади, щоденники, документи, фото- та відеоматеріали до Українського інституту національної пам’яті: 01021, м. Київ, вул. Липська, 16. Телефон: (044)253-15-63. Факс: (044)254-05-85. Е-mail: uinp@memory.gov.ua
— артефакти (речі – прапори, плакати тощо) до Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара»: 01015, м. Київ, вул. Лаврська, 19 ( колишня Івана Мазепи, 29). Телефон/факс: (044)288-92-68, 280-52-10. E-mail: honchar_museum@ukr.net
Сергій Бутко, Український інститут національної пам’яті
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.