Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 15 квітня, 20:16:08

Сьогодні Чернігів вишиватиме рушник

16.10.2014   12:37Агенцiя

Культурно-мистецька акція «Україна – разом!» спрямована на об’єднання за спільною справою - вишиванням мапи України. Ескіз вишивки створено з використанням прапорів усіх областей України та Меджлісу кримсько-татарського народу.

Вишивання буде проходите упродовж тривалого часу, вишивка проїде всіма обласними центрами України, стартувала акція у Вінниці, завершиться у Києві, на Майдані Незалежності, у річницю революційних подій.
Вже вишили свої регіони Вінниця, Житомир, Рівне, Луцьк, Тернопіль, Львів, Ужгород, Маріуполь, Івано-Франківськ, Хмельницький, Кіровоград, Чернівці, Одеса.
Ми покликані об’єднувати Україну, і хочемо аби всі області, які складають нашу країну, схилися до центру, не розпорошуючи свою красу і силу на сторони. Тільки разом ми – Україна.
Як буде проходити акція:
В кожному місті буде організовано творчий майданчик, де буде встановлено полотно з нанесеним на нього ескізом. Вишивання буде масовим, до нього долучаться як професійні вишивальники, так і усі бажаючі перехожі. В Чернігові це 2-й поверобласного музично–драматичного театру ім.Тараса Шевченка.
Щоб вишивання дійсно було натхненним, його потрібно супроводжувати гарними побажаннями та молитвами, так робили здавна жінки, котрі вишивали обереги для своїх рідних. Тому під час акції буде організовано мистецьку програму: читання патріотичної поезії та музику.
Після того, як містяни вишиють свій регіон, карта передається далі, до сусідньої області.
Кожен регіон самостійно організовує свій етап акції.
Вишивальники
До акції повинні бути залучені професійні вишивальники та аматори, люди, які вивчають вишивку, народні майстри, ті, для кого вишивка – це просто хобі. Перехожі, які виявлять бажання приєднатися до акції, зможуть вишити по декілька стіжків на полотні, для цього їх мають проінструктувати і скерувати вишивальники.
Рекорд
Акція «Україна – разом!» претендує на національний рекорд. Представники Національного реєстру Рекордів України офіційно погодились на фіксацію рекорду в номінації «Мистецтво» - «Карта України вишита вручну найбільшою кількістю вишивальників» (заявка №14_0261). Для встановлення рекорду необхідно побити попередній рекорд – 236 чол.

Організатори:
Автор ідеї: Ірина Кондратенко. Дизайнер: Юлія Плахтій. Організатори: ініціативна група «Ми - разом» спільно з Вінницьким козацьким полком ім. Івана Богуна та ГО «Народний Майдан Вінниччини».
Чернігівці вишиватимуть карту України
Всеукраїнська акція «Україна-разом!» подорожує і всіх областях.
Більше 4 тисяч українців у 13-ти містах вже вишили майбутнє нашої неньки.
Естафету Чернігову передає Одеса.
З 16:00 на 2 поверсі обласного музично–драматичного театру ім.Тараса Шевченка кожен бажаючий зможе взяти до рук голку та вишити долю нашої країни.
Приходьте зі світлими думками та найкращими побажаннями!

 
За додатковою інформацією звертайтесь за тел.: 093 771 7795, 098 772 8815 Катерина Івашко

Останні новини Чернігівщини

Атака дронів на Чернігів: є влучання в адмінбудівлі та постраждалі 12:04

У центрі Чернігова зафіксовано влучання безпілотного літального апарата в адміністративну будівлю. Про це повідомляє міська військова адміністрація.

Надзвичайні події в області за останню добу 09:59

Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 7 пожеж.

Спробувати професію на практиці: як у Чернігові змінюють підхід до профорієнтації 09:07

У закладах освіти міста Чернігова триває національне пілотування системи профорієнтації, яке реалізовує швейцарсько-український проєкт DECIDE разом із Міністерством освіти і науки України за підтримки управління освіти Чернігівської міської ради.

14 квітня: цей день в Україні і світі 09:00

День 1511 Російська агресія - Day 1511 Russian aggression

Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34

Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини