Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 лютого, 01:17:53

"З Україною у серці"

15.10.2014   08:15

Така назва виставки картин Народного художника України Феодосія Гуменюка, яка 14 жовтня відкрилася у музеї сучасного мистецтва «Пласт Арт».

Феодосій Гуменюк — лауреат Національної премії України імені Т.Г.Шевченка, професор, керівник майстерні історичного живопису Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури. Творчість майстер свого часу в Радянському Союзі зазнавала утисків, але була визнана в Сполучених Штатах Америки та Канаді.

Виставку «З Україною у серці» художник-патріот присвятив 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. В експозиції твори майстра присвячені історичному минулому України, обрядам та віруванням українців. На полотнах зображені образи Івана Мазепи, Павла Полуботка, козака Мамая, Гонти й Залізняка. Також на виставці експонується графіка Наталії Павленко - дружини Феодосія Гуменюка.

У відкритті виставки взяв участь голова обласної ради Микола Звєрєв, директор музею сучасного мистецтва «Пласт Арт» Борис Дєдов, шанувальники образотворчого мистецтва.

Звертаючись до учасників заходу, голова обласної ради Микола Звєрєв відзначив самобутність та різноплановість творчості Феодосія Гуменюка.

— Полотна митця відтворюють українську історію, наші звичаї та традиції. Таке враження, що він їх писав не пензлем, а душею, — зазначив керівник та побажав народному художнику України натхнення у роботі та довгих років життя.

Виставка в музеї сучасного мистецтва «Пласт Арт» діятиме до 14 грудня.
 

Останні новини Чернігівщини

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу 16:17

26 лютого голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів об’єднане засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і тимчасової протиепідемічної комісії щодо координації роботи із запобігання занесенню та поширенню на території області випадків захворювання коронавірусом.

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови "Дворянського зібрання" на Валу 16:08

27 лютого на засіданні 52-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання депутати підтримали питання щодо визначення відповідального управління міської ради, якому буде доручено провести необхідні заходи, пов’язані зі знесенням багаторічної недобудови на Валу, з урахуванням однієї правки.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 12:55

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Капелі бандуристів - 10 років

Капелі бандуристів - 10 років 12:48

Своє перше десятиліття відзначив один з найунікальніших бандурних колективів України — Капела бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Затвердили бренд міста

Затвердили бренд міста "Ніжин-завжди різний" 12:16

26 лютого на черговій 68 сесії Ніжинської міської ради VII скликання було прийнято важливе рішення для громади «Про організаційні заходи щодо визначення бренду міста Ніжина».