Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 3 лютого, 08:57:21

Як виглядав Чернігів сто років тому? ФОТО

21.01.2012   10:41Агенцiя

Вперше чернігівці змогли ознайомитися з унікальними фотографічними знімками міста столітньої давності.

Це – колекція з фотоальбому родини Шамбон. Мойсей Шамбон був викладачем Чернігівської гімназії у 10-ті роки 20-го століття і завзятим фотографом-любителем; а його нащадки, які живуть тепер у Франції, передали обласному історичному музею електронні копії знімків.

Їх презентація відбулася в музеї, і фахівці вже зараз стверджують, що з подібними колекціями ще не зустрічалися.

Мойсей Власійович Шамбон, француз за походженням, жив у Чернігові з 1913-го по 20-ий роки і викладав французьку мову у реальному училищі. Він був неабияким фотографом, у чому була змога переконатися на презентації унікальної серії фотознімків, переданих нащадками Мойсея Шамбона Чернігівському історичному музею.

Це електронні копії більш ніж 200 знімків, з яких півтори сотні стосуються Чернігова, а ще близько 50-ти – з видами Санкт-Петербурга, де викладач працював до цього в гімназіях та училищах.

Чернігівська серія датована з вересня 1913-го по літо 18-го років: важливо якраз те, що фотограф підписав багато своїх робіт, і це ще збільшує історичну їх цінність. Кілька об’єктів, зафіксованих на фото, ми взагалі тепер бачимо вперше – тобто інших зображень не збереглося, тож для історика це документи величезного значення.

Наприкінці громадянської війни у 21-му році сім’я виїхала до Франції. Нащадки живуть у Ліоні та містечку Нюе-Сермур біля Ларошелі. Кілька представників родини торік на початку осені відвідали Чернігів і домовилися з історичним музеєм про передачу спочатку копій знімків, а в перспективі, можливо, і самого оригіналу альбому.

http://chodtrk.com.ua/?p=1834

Останні новини Чернігівщини

3 лютого: цей день в Україні і світі

3 лютого: цей день в Україні і світі 08:30

День 1441 Російська агресія - Day 1441 Russian aggression

Фіктивне навчання для відстрочки: поліція Чернігівщини викрила групу зловмисників, які організували корупційну схему ухилення від мобілізації 17:22

Поліцейські викрили злочинну групу у складі завідувачів навчальних кафедр та викладача одного з вишів у Чернігові, які організували корупційну схему для отримання відстрочки від мобілізації чоловікам призивного віку.

156 немовлят народилося у Чернігові за перший місяць 2026 року

156 немовлят народилося у Чернігові за перший місяць 2026 року 17:19

Протягом січня 2026 року в КНП «Чернігівський пологовий будинок» народилося 156 дітей: 70 хлопчиків та 86 дівчаток.

На Чернігівщині дві прикордонні громади затвердили нові статути

На Чернігівщині дві прикордонні громади затвердили нові статути 17:01

До 1 січня 2027 року всі територіальні громади України мають ухвалити або оновити свої статути відповідно до змін у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні»

Поліція розслідує обставини пожежі в Чернігівському районі 14:40

Вночі 1 лютого до поліції надійшло повідомлення, що у селі Михайло-Коцюбинської селищної громади Чернігівського району в будівлі центру соціальної адаптації сталася пожежа. Вогонь знищив покрівлю та пошкодив стіни.