Чернігівщина за національне і патріотичне
У важкі для країни часи митці, творчі колективи та працівники культури Чернігівщини переглянули підходи до своєї діяльності та підтримали професійне, українське, класичне високого рівня мистецтво.
На цьому наголосив директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій обласної державної адміністрації Сергій Мойсієнко під час чергового брифінгу для ЗМІ, якій відбувся 15 вересня.
Говорячи про особливості роботи закладів культури у цей нелегкий час, він повідомив, що зовсім недавно область відвідувало чимало гастролерів, які дарували своє мистецтво та вивозили з собою велику кількість неоподаткованих коштів до Російської Федерації. На сьогодні цю практику припинено.
Окрім цього, митці регіону вважають, що в закладах культури необхідно скасувати проведення розважальних заходів, таких як КВК, конкурсів краси, фестивалів, вечірніх розважальних заходів у закладах громадського харчування тощо.
- Саме тому працівники культури області опублікували звернення. У якому закликають проводити акції, благодійні концерти та заходи патріотичного напрямку, які закликають до єдності країни, нашого єднання як громади, - підкреслив Сергій Мойсієнко.
За його словами, мова не йде про повну заборону гастролей, а лише врахування рекомендацій Департаменту щодо національної складової та патріотизму у заходах. Так, ніхто не заперечує проти виступу в Чернігові Ніни Матвієнко, концертів класичної музики, колективу з Грузії або світової зірки Кена Хенслі. Останній, до слова, побував з концертами в усіх гарячих точках світу. А в Чернігові він виступатиме з симфонічним оркестром обласного філармонійного центру.
- Ми підтримуємо своє - українське, - зауважує художній керівник академічного ансамблю пісні і танцю "Сіверські клейноди" Сергій Вовк. - На сьогодні наш колектив планує провести серію благодійних концертів у школах Чернігова. Для того, щоб діти зрозуміли що таке Україна та її культура. Тут вони зможуть почути традиційну сіверську пісню, музику та осягнути таке поняття, як український танець - додає він.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 11:02
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
Чернігівщина продовжує розширювати міжнародну співпрацю: акцент – на відновленні та довгостроковому розвитку регіону 10:59
Чернігівська область продовжує активно розвивати міжнародне співробітництво, залучаючи партнерів до відновлення, розвитку громад, реалізації інвестиційних та гуманітарних проєктів.
На базі чернігівського училища відкрили інноваційний навчальний хаб автосервісу 09:08
У Чернігівському вищому професійному училищі відкрили сучасний навчальний хаб автосервісу Bosch Junior Academy. Проєкт реалізувало Бельгійське агентство з міжнародного співробітництва Enabel. Його вартість – майже 3,3 мільйона гривень.
Понад 11 тисяч учнів Чернігівщини завершили навчання за оновленою програмою предмета «Захист України» 09:04
У закладах загальної середньої та професійної освіти Чернігівської області завершився перший повний дворічний цикл навчання випускників за оновленою програмою навчального предмета «Захист України».
10 червня: цей день в Україні і світі 08:56
День 1566 Російська агресія - Day 1566 Russian aggression